Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg Act Yazılım

BJ863

Kayıtlı Üye
Selamun aleykum .. Arkadaslar Dsg Act 150 hp araca yazilim uygulamasi yaptiran varmi aramizda ? Bugun powershop firmasi elaziga geliyormus acaba bi cilginlik yapsammi bilemedjm tabi benim aracima yapilabilirmi yazilim onuda bilmiyorum arkadaslarim yaptiricaklarmis farkli marka araclarina banada haber verdiler ... Varsa yazilim yaptiran bugun bana bilgi verirlerse cok sevinirim ... Herseke selamlar saygilar

Ben tavsiye etmem aracınız zaten 150 beygir ve act motor bu nedenle sorun yaşayabilirsiniz.

ekstradan turbo basinci ve enjektor basinciyla ki kesin act yi kapatmaniz gerektigini soyleyecekler yazilimin gercek performansini gormeniz icin vs vs. bence bulasmayin.stock turboya yuklendiginizde omru ciddi oranda azalacaktir.muhtemelen 180-200hp lerden bahsedecekler ki tork ta 300-320 nm arasi bir deger verecekler ki sanzimana turboya yuklenmenin anlami yok.firmaya bir garezim yada bir onyargim yok.sadece dusuncemi paylasiyorum.kimse yalnis anlamasin. simdi soylerler fabrika %100 olarak yollamiyor araclari dunyanin heryerine gidicek arac tolerans degeri wardir vs. ama soyleki o deger %20-30 olsun aldigin degerler bu aralik disina cikiyor ki bunu degeri kedimizce cikariyoruz.piyasada farklilik yaratmak icin belki %90 la yolluyor who knows?ayrica soyle bir durumda var bakim aragilin surus tarzinda azda olsa degisecek.mesela en basitinden aracin yagi kisaca arabanin bakiminda daha titiz olman 15 bin olan bakimi tavsiye ve senin rahatin icin 10 bine cekmen mobil1 esp veya motul performans serisi kullanman veya viskosite degerlerine bakarak iyi bir yag bulman isinmadan gazlamaman gibi gibi.ve en onemlisi araca yazilim yapacaksan dsg deki kickdown u iptal etmen yani dsg ye de yazilim atip kalibrasyon yaptirman.cunku atiyorum stock parcalarlar aldin 200hp 300+ nm tork dsg belli bir sure sonra kavramayi siyircak isiyada dikkat etmen gerekicek sanziman fazla isidan yag kacaklari yapmasin ki serviste yazilim atilip sanzimanda yag kacagindan yatan ve garanti disi tamir goren arac gormuslugumde var(simdi stok haldekilerde gidiyor diyceksiniz gitsin kardesim yazilimli diil garanti hallediyor).yani korlemesine yapilacak birsey degil,bir surur degiskeni goz onunde bulundurman ve aracindaki parcalari senin karsidaki insandan daha iyi taniman gerekiyor @BJ863
bunlar disida iyi kalite ve gercekten sadece senin araca uygun bir haritalandirma yaparsan keyif alirsin.

Bende kendi aracimi once dyno ya sokup veriler alip sonrada kendi aracima uygun custom bi programlama yaptirmayi dusundugum icin boyle bi ise kalkismadim .. araci dynoya sokturup sonra benim kendi surusume uygun tarzda bi yazilim yapilirsa daha uygun olacagini dusundum .. Hazir bi yazilimi yuklemeye gerek yok daha once 2013 hyundai i30 aracima yazilim uygulatmistim 170 hp verir diyolardi aracim dizel otomatikti ama dynoda arac 159 hp cikiyordu .. Hazir kalip bi uygulamaydi nekadar saglikli bu konuya bsy diyemem ama benim dusuncem 159 hp bile aktarmiyordu yola .. 35 bin km yazilimli kullandim aracimi siyah duman filan atmiyordu ama bazen stop ediyordu ani gazlamalarda tabi stop ettigi zamanlarin cogunda arac sogukken yapiyordu .. Bulundugum ilde bu tarz bisey yaptirmakta sknti cunku yapacak yer yok .. Bu isi pro yapan birilerine is durumumu ayarlayip araci goturup yaptiricagimki daha iyi olsun boyle kaliplasmis verileri bu aracima yukletmiyecem kesinlikle.. onceki aracimi satiktan 3 gun sonra arac duman atmaya baslamisti .. sattigim kiside tanidikti yan yana otoparka birakiyoduk araclari ama satmadan 10 gun once araca egzoz uygulanmis ve 4 aktif 100 luk cikis takilmisti ozel yapilip bu uygulamadan sonra hafof bi homurdanma vardi ama duman yoktu sonradan duman atmayada basladi ve satrigim kiside araci elden cikartti hemen .. neyse kismet diyeyim is durumumu ayarlayip uygun bi plan program ile hareket edecegim insallah

Geri
Üst Alt