Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg 1.vitesten 2 ye geçiş

Banderas12

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba,

2016 1.2 Tsi 110 hp dsg seat leon a sahibim. Araç 33.000 km’de.

Sizlere dsg vites gecisi hakkinda bir soru sormak istiyorum.

Özellikle ilk yola cikildiginda(bir sure)1.vitesten 2.vitese gecerken arac kendini atiyor. Yani manuel viteste ayaginizi debriyajdan hizli cekersiniz de motor kendini öne atar ya ona benzer. Yarim saniye icinde sanki 2. vitese gecmiyor gecince de hemen one atiyor bir sarsinti oluyor. Bu olay motor isindiktan sonra buyuk oranda azaliyor. Cogunlukla da bidaha olmuyor.

Bu kronik kavrama arizasi midir?
Sanziman yag değişimi gerekebilir mi?

Benzer durumu yasayan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

Bu arada iyi niyet garantisi devam ediyor.

İyi günler.

Bugun ozellikle tekrar test ettim. Şunu farkettim. Aslinda konu vites gecisi degil. Vites 1 den 2 ye cok cabuk geciyor malum. Ben de aliskanlik gaza cok basmam. Gaza cok hafif basarak arabayi hareket ettirdiğinizde vites hemen 2 ye geciyor.

Ama 2 ye gectigi an sanki yarim saniye gecikmeyle hizlaniyor. O aradaki kisa surede arabayi biraz geriye atarak one dogru goturuyor. Bu da ilk mesajda soyledigim gibi arabanin bir anda kendini atmasina sebep oluyor.

Bu cok kisa sure, Sadece 2.viteste oluyor. Gaza biraz daha fazla basinca neredeyse hic boyle bisey olmuyor. Hatta motor isininca her durumda tamamen kayboluyor.

Bu bir sorun mu yoksa vites karakteri mi tam cozemedim.

Bugun ozellikle tekrar test ettim. Şunu farkettim. Aslinda konu vites gecisi degil. Vites 1 den 2 ye cok cabuk geciyor malum. Ben de aliskanlik gaza cok basmam. Gaza cok hafif basarak arabayi hareket ettirdiğinizde vites hemen 2 ye geciyor.

Ama 2 ye gectigi an sanki yarim saniye gecikmeyle hizlaniyor. O aradaki kisa surede arabayi biraz geriye atarak one dogru goturuyor. Bu da ilk mesajda soyledigim gibi arabanin bir anda kendini atmasina sebep oluyor.

Bu cok kisa sure, Sadece 2.viteste oluyor. Gaza biraz daha fazla basinca neredeyse hic boyle bisey olmuyor. Hatta motor isininca her durumda tamamen kayboluyor.

Bu bir sorun mu yoksa vites karakteri mi tam cozemedim.
Aynen benim tespit ettiğim şeyler yazdıklarınız ama bir bilen olsa keşke

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

her 30 bın km de bir şanzuman yağının değişmesi lazım değiştirdiniz mi ?

şanzıman yağı ıle alakası yok bu arızanın. mekatronık sorunu gıbıme gelıyor. servıse gösterın zaman kaybetmeden.

Geri
Üst Alt