Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dsg şanzıman arızası ve garanti fiyaskosu

Öncelikli olarak geçmiş olsun. Bende 17 lik jant alıp değişiklik yapmayı planlıyordum ancak aklımda dsg ile ilgili problem sıkıntıları olduğu için bir problem olduğunda bunu öne sürerlermi diye korkuyordum ki başınıza gelmiş
garanti kapsamında da genelde satıldığı şekilden bir değişiklik olursa yokuş yapıyorlar. Ancak mahkeme ile olumlu sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.

Öncelikle geçmiş olsun bende 2,5 ay oldu fr 150 dsg alalı sizin gibi 18 ile değişecektim ancak replika jant takarsam sıkıntı olur diye değiştirmedim.Garantisi bitmesini bekliyorum araca birşeyler yapmak için.Ama dsg şans işi biraz.Kullanımınız sertmi peki aracınızı nasıl kullanırsınız acaba sizin bir hatanız varmıdır.Ne olursa olsun 4 aylık araca bu muamele yapılmaması gerekir servis konusunda gerçekten sıkıntılıyız.Mahkemede en azından hakkınızı alacağınızı düşünüyorum.Ayrıca orjinal jant ile replika jantların bariz kilo farkı var belki böyle bir sebebi öne sürebilirler.

işte bu yüzden manuel diyorum dsg henüz daha tam anlamıyla oturmuş değil yıllardır bunun sıkıntısı yaşanıyor dsg rahattır ama diken üstünde götürür adamı servise geçincede garanti dışı bırakmak için elinden geleni yapar ve yapmışta

Öncelikle geçmiş olsun.
Ben hep diyorum sıfır alınan bir araçta sonradan yapılan herşey ne yazıkki ilgili kısmı garanti dışına çıkarıyor. Ve firmalar bunu bariz olarak kullanıyor. Siz de buna denk gelmişsiniz. Firmaya haklılık payı vermek istemiyorum ama bunu örnek göstererek garanti dışına bırakmaları normal. Bu arada Kaskodan yararlanamazsınız.

Geçmiş olsun inşallah hallolur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Öncelik ile geçmiş olsun dsg her şey gibi biraz şans meselesi sizin durumumuz da olmayıp 19" jant takıp gezen biliyorum sizin başınıza gelen çok üzücü kendi servisiniz yani sürekli gidip ustasını yetkilisini tanıdığınız servis bulunmalıdır sürekli sonradan yapılan herşey garanti dışı bırakıyor servis ile sizin aranızda olan bağa bağlı iyi niyet kapsamında her şeyi yaparlar

Bende yaza 17" replika Durbanlarimi takicam araca.Bakima gotururken jantlari söküp orijinal 16"leri takicam. @emrylm06 keşke sende orjinal jantlarini takipta servise goturseydin aracını o zaman bakalım ne bahane bulacaklardı.

Bende yaza 17" replika Durbanlarimi takicam araca.Bakima gotururken jantlari söküp orijinal 16"leri takicam. @emrylm06 keşke sende orjinal jantlarini takipta servise goturseydin aracını o zaman bakalım ne bahane bulacaklardı.
yolda kalmasaymis dedigin gibi yapiliyor genelde . ama allah korusun ufak bi kazada veya yolda kalmada boyle oluyor keske once normal bir sanayiye cekip jantlari cikarip oyle goturseymis orjinal jantlarla daha iyi olurmus . hazirliksiz yakalanmis hayirlisi olsun

08/2016 tarinde beğenerek aldığım Seat leon fr DSG aracım 8000 km de 17/11/2016 tarihinde otobanda giderken şanzımanı arızalandı. Aracı Doğuş Oto şaşmaza götürdük. Aracın kavraması yanmış ve volant da arızalanmış.Şanzımanı garanti kapsamında tamirini yapmadılar faturası 5500 TL sebep olarak da aracın üzerindeki 18 inç jantları gösterdiler (bu arızanın kronik olmasına rağmen). Sıfır olarak da bu araçlar 18 jant olarak satılıyor dediğimde ise buradan alsaydınız garanti kapsamında olacağını söylediler. 22 gündür araç serviste. Artık ben aracı görmeyi bırakın yolda bile görsem canım sıkılıyor. O kadar pişmanım ki aldığım güne lanet olsun. Her şey arabayı satana kadar. Forum sitelerine bakıyorum, bir sıkıntı yaşamayanlar arabalarını öve öve bitiremiyorlar. Bu araçları alacağınız zaman sıkıntı yaşamış insanlarla bir görüşün derim. Seat hatta DSG şanzımanı alırken bir daha düşünün.!

Geçmiş olsun..18inc jantları arabayı aldığım gün taktim demişsin , keşke 18inc opsiyonu ile isteseydin sıfır arabaya replika janta karşıyım.Tabiki bu doğuş otoyu haklı yapmaz..

08/2016 tarinde beğenerek aldığım Seat leon fr DSG aracım 8000 km de 17/11/2016 tarihinde otobanda giderken şanzımanı arızalandı. Aracı Doğuş Oto şaşmaza götürdük. Aracın kavraması yanmış ve volant da arızalanmış.Şanzımanı garanti kapsamında tamirini yapmadılar faturası 5500 TL sebep olarak da aracın üzerindeki 18 inç jantları gösterdiler (bu arızanın kronik olmasına rağmen). Sıfır olarak da bu araçlar 18 jant olarak satılıyor dediğimde ise buradan alsaydınız garanti kapsamında olacağını söylediler. 22 gündür araç serviste. Artık ben aracı görmeyi bırakın yolda bile görsem canım sıkılıyor. O kadar pişmanım ki aldığım güne lanet olsun. Her şey arabayı satana kadar. Forum sitelerine bakıyorum, bir sıkıntı yaşamayanlar arabalarını öve öve bitiremiyorlar. Bu araçları alacağınız zaman sıkıntı yaşamış insanlarla bir görüşün derim. Seat hatta DSG şanzımanı alırken bir daha düşünün.!

Çok saçma bir bahane kardeşim o Jantları sök fırlat kafalarına

ayıplı mal satmaktan dava et böyle saçmalık olur mu yav neymiş jant 17 miş 16 mış 18 miş gözüme ne hoş gelirse onu takarım arkadaş jant ile dsg şanzımanın ne alakası var

Geri
Üst Alt