Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dsg şanzıman arızası ve garanti fiyaskosu

emrylm06

Kayıtlı Üye
08/2016 tarinde beğenerek aldığım Seat leon fr DSG aracım 8000 km de 17/11/2016 tarihinde otobanda giderken şanzımanı arızalandı. Aracı Doğuş Oto şaşmaza götürdük. Aracın kavraması yanmış ve volant da arızalanmış.Şanzımanı garanti kapsamında tamirini yapmadılar faturası 5500 TL sebep olarak da aracın üzerindeki 18 inç jantları gösterdiler (bu arızanın kronik olmasına rağmen). Sıfır olarak da bu araçlar 18 jant olarak satılıyor dediğimde ise buradan alsaydınız garanti kapsamında olacağını söylediler. 22 gündür araç serviste. Artık ben aracı görmeyi bırakın yolda bile görsem canım sıkılıyor. O kadar pişmanım ki aldığım güne lanet olsun. Her şey arabayı satana kadar. Forum sitelerine bakıyorum, bir sıkıntı yaşamayanlar arabalarını öve öve bitiremiyorlar. Bu araçları alacağınız zaman sıkıntı yaşamış insanlarla bir görüşün derim. Seat hatta DSG şanzımanı alırken bir daha düşünün.!

08/2016 tarinde beğenerek aldığım Seat leon fr DSG aracım 8000 km de 17/11/2016 tarihinde otobanda giderken şanzımanı arızalandı. Aracı Doğuş Oto şaşmaza götürdük. Aracın kavraması yanmış ve volant da arızalanmış.Şanzımanı garanti kapsamında tamirini yapmadılar faturası 5500 TL sebep olarak da aracın üzerindeki 18 inç jantları gösterdiler (bu arızanın kronik olmasına rağmen). Sıfır olarak da bu araçlar 18 jant olarak satılıyor dediğimde ise buradan alsaydınız garanti kapsamında olacağını söylediler. 22 gündür araç serviste. Artık ben aracı görmeyi bırakın yolda bile görsem canım sıkılıyor. O kadar pişmanım ki aldığım güne lanet olsun. Her şey arabayı satana kadar. Forum sitelerine bakıyorum, bir sıkıntı yaşamayanlar arabalarını öve öve bitiremiyorlar. Bu araçları alacağınız zaman sıkıntı yaşamış insanlarla bir görüşün derim. Seat hatta DSG şanzımanı alırken bir daha düşünün.!
dsg sanziman hepsinde ayni hocam ama seninki erken ariza vermis . garantiden nasil bakmazlar anlamadim onun icin bence diger servislerle gorus gerekirse mahkemeye ver . kaskon varsa kaskodan yapilsin en azindan mahkeme bitene kadar aracsiz kalma

dsg sanziman hepsinde ayni hocam ama seninki erken ariza vermis . garantiden nasil bakmazlar anlamadim onun icin bence diger servislerle gorus gerekirse mahkemeye ver . kaskon varsa kaskodan yapilsin en azindan mahkeme bitene kadar aracsiz kalma gecmis olsun .

dsg sanziman hepsinde ayni hocam ama seninki erken ariza vermis . garantiden nasil bakmazlar anlamadim onun icin bence diger servislerle gorus gerekirse mahkemeye ver . kaskon varsa kaskodan yapilsin en azindan mahkeme bitene kadar aracsiz kalma gecmis olsun .
Mahkemeye vereceğim zaten ama kaskodan nasıl yaptırılıyor bilmiyorum bununla ilgili birşey söylemediler. Herşey bir yana çok soğudum arabadan çıkar çıkmaz satacağım.

Aracı aldığım gün lastikçide taktırdım. Fakat taktırmamam gerektiğini bilmiyordum.

Bende pazartesi alcam kısmetse aracımı 1.4 150 act dsg . Benimde jantlar 18 ama aracı o şekilde satın alıyorum Nası jantlara bağlarlar bu sorunu anlamadım geçmiş olsun

Vallaha bende anlamadım. Sakın başka jant taktırmayın . Ben jant modellerini beğenmediğim için başka biryerde taktırmıştım. Çok beğenerek almıştım fakat Seat sayfasını kapattım. Bence sende birkez daha düşün.üzerine durumu yazıp doğuşun önüne çekecem.

Mahkemeye vereceğim zaten ama kaskodan nasıl yaptırılıyor bilmiyorum bununla ilgili birşey söylemediler. Herşey bir yana çok soğudum arabadan çıkar çıkmaz satacağım.
Valla kasko policende motor bolumundeki hasar klozuna bi bak ben ne desem yanlis olur. kasko sirketinden sirketine degisiyor bu sartlar. seat servisleri iyi degil en azindan benim gorduklerim. insallah kisa zamanda gelirde araban en azindan satana kadar bir daha dusunme firsatin olur .

Geri
Üst Alt