Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Doğuş un seat kullanicilarina karşi garantide yapmiş olduğu çifte standardi

Halil Karabal

Kayıtlı Üye
Doğuş un seat kullanicilarina karşi garantide yapmiş olduğu çifte standarda tepki gösterelim hep birlikte

garantisi biteli 6 ay olan bir audi nin şanzumani dağiliyo komple sifir şanzuman garantiden değişiliyor ayni olay seat a olsa hatta garantisi devam ediyor olsa garantiden değişmemek için kullanici hatasi deniliyor seat ta ön takimin parçalari arizalansa ses gelse zamanla boşluk oluşsa kullanici hatasi deniliyor audi de garantiden yapiliyor seat ta baski balata yansa kullanici hatasi deniyor audi olsa garantiden değişilyor burda sayamadiğim bir sürü çifte standart var bu konu hakkinda hep birlikte bi çalişma yapalim bence sesimizi tepkimizi duyuralim olaki garanti hususunda sikintilar yaşarsak 1,150tl ye kadar olan kism aninda ilçe kaymakamliklarinda bulunan tüketici hakem heyetine basit bir servis fişi ve dilekçe ile başvurarak hakkimizi arayalim 1.150 tl den daha büyük tutarlar için tüketici mahkemelerine başvuralim bunun yani sira garanti ile olan tüm sorunlarimizi bu sayfaya yazip paylaşalim birbirimizle istişare yapalim garanti ile ilgili yaşadiğimiz tüm sorunlari paylaşalim düşüncelerinizi bekliyorum !!

valla benim arka bagaj kilitim arıza yapmıştı garantisi bitmesine rağmen yenibosna seat alturda değiştirdiler...Demekki heryere gidilmez...

birdahaki sefere altur a gidin bence her konuda yardımcı oluyorlar en iyi şekilde

bu birazda servisle alakalı bencede. ama çoğu bayide seatlara bir üvey evlat muamelesi var doğrudur. izmit keleşler sadece seatlara bakıyormuş oraya götüreceğim birdahaki bakıma

halil bu haksızlık değilmi forumdan bir arkadaşımızın turbosunu garanti bitmesine rağmen ücretsiz değiştirmişlerdi

yekta abi yorumlar gelsin de tamamen ondan sonra haksızlıksa özür dilemesinide bilirim ama turbo olayını şimdi sizden duydum bakalım canı yananlardan bi cevap gelicekmi :D ?

Halil Doğuş Oto'nun bir call center'ı var şikayetini oraya iletmeyi deneyebilirsin. Müşteri memnuniyetine önem veriyorlar.
Biliyorsun bazen hakkını mahallenin muhtarıyla tartışarak değil valiye çıkarak alabiliyorsun.

Durumu bilmeden garantiden değişme meselesine birşey diyemem, aracın normalde aşınan parçaları (bahsettiğin ön/arka takım, aktarma organları) çok geçerli bir neden olmadığı sürece garantiden değişmez. Fakat ne olur, aracı yeni alırsın 1 ay sonra şanzıman dağılır, volan diş kırar, amortisör patlar. Bu garanti kapsamına girer. Fakat örneğin 30 bin kilometre yapmışsın, baskı balata sıyırmış veya rot kollarında boşluk oluşmuş, bunu hiçbir markada garantiye alacaklarını sanmıyorum. Şanzıman konusunda bir farklılık var. Otomatik şanzımanlı bazı araçlarda isteseniz de şanzımana zarar vermek zor bir iş olduğu için, düşük kilometrelerde oluşan şanzıman problemini çoğu zaman garantiden hallediyorlar. Düz viteste ile durum tabiki farklı.

Garanti meselesini bir kenara bırakıp, ilgi/alaka dersen ona katılabilirim. Doğuş Oto'nun kendi servisleri biraz Audi servisi gibi çalışmakta. Yani ister istemez o servislere gidince ilgi, alaka bakımından bir alt segmentte kalıyorsun. Buna ben çok da takılmıyorum. Çünkü Seat'tan 1 kazanıyorlarsa Audi'den 3 kazanıyorlar. Para heryerde konuşur. Bu sebeptendir ki Audi aracımızı Doğuş Oto'ya, Seat aracımızı Erya'ya götürüyorum.

arka sol aks mili sallanıyor arka sağ sol askı rot ları ndan ses geliyor prta egzost susturucusu gırrr diye ötüyor wolkswagen de de görünen kronik bir arıza şöför koltuğu sol tarafta soyulma mevcut 1 sene sonra muhtemelen sünger gözükmeye başlar fren hidrolik kaçırıyor akan hidrolik baskı balataya iniyor zaman zaman araçta silkeleme oluyor aklıma gelenler şimdilik bunlar 1 ay önce seat aygüv e getirdim saolsunlar baktılar garantiye bildirdiler 1 aydır olumlu yada olumsuz hiç bir cevap yok 29kasım garanti bitiş tarihi bende şunu merak ettim acaba bu ilgisizlik yapmama yönelik sorumsuzluk bana özelmi yapılıyor yoksa genel seat kullanıcılarına özel mi bunu araştırması içindeyim yekta abi saol sun geçmişten bildiği bi bilgiyi aktardı bluetouch saolsun aynı şekilde bildiğini aktardı bende bildiğimi aktarayım audi avek diye hatırlıyorum garantisi biteli 6 ay olmasına rağmen audi şanzumanını değiştirdi seat eskiden koltuk soyulmalarını direksiyon soyulmalarını garanti kapsamında yeniliyordu fakat çok şikayet aldığını görünce bunu müşterinin üzerine yıktılar aynı şekilde alt takımlar da buna dahil 5,000km. ye kadar baskı balata da garanti kapsamında dır benim öğrenmeye çalıştığım konu şu genel anlamda doğuş garantiden kaç kişiye olumsuz tavır sergilemiş kaç kişiye olumlu tavır sergilemiş bunu öğrenmek şu ana kadar aldığım yorumlarda bana özel yapılan bir muamele olabilir

caner ben çok tel. le aradım en son konuştuğum ayça hanımdı fakat hiç bir yanıt alamadım 3-4 gün önce aradım inanmıyacaksın tel. e bakan bile yok !!

arka sol aks mili sallanıyor arka sağ sol askı rot ları ndan ses geliyor prta egzost susturucusu gırrr diye ötüyor wolkswagen de de görünen kronik bir arıza şöför koltuğu sol tarafta soyulma mevcut 1 sene sonra muhtemelen sünger gözükmeye başlar fren hidrolik kaçırıyor akan hidrolik baskı balataya iniyor zaman zaman araçta silkeleme oluyor aklıma gelenler şimdilik bunlar 1 ay önce seat aygüv e getirdim saolsunlar baktılar garantiye bildirdiler 1 aydır olumlu yada olumsuz hiç bir cevap yok 29kasım garanti bitiş tarihi bende şunu merak ettim acaba bu ilgisizlik yapmama yönelik sorumsuzluk bana özelmi yapılıyor yoksa genel seat kullanıcılarına özel mi bunu araştırması içindeyim yekta abi saol sun geçmişten bildiği bi bilgiyi aktardı bluetouch saolsun aynı şekilde bildiğini aktardı bende bildiğimi aktarayım audi avek diye hatırlıyorum garantisi biteli 6 ay olmasına rağmen audi şanzumanını değiştirdi seat eskiden koltuk soyulmalarını direksiyon soyulmalarını garanti kapsamında yeniliyordu fakat çok şikayet aldığını görünce bunu müşterinin üzerine yıktılar aynı şekilde alt takımlar da buna dahil 5,000km. ye kadar baskı balata da garanti kapsamında dır benim öğrenmeye çalıştığım konu şu genel anlamda doğuş garantiden kaç kişiye olumsuz tavır sergilemiş kaç kişiye olumlu tavır sergilemiş bunu öğrenmek şu ana kadar aldığım yorumlarda bana özel yapılan bir muamele olabilir

caner ben çok tel. le aradım en son konuştuğum ayça hanımdı fakat hiç bir yanıt alamadım 3-4 gün önce aradım inanmıyacaksın tel. e bakan bile yok !!

Servis küçük bir servis 2 elemanları var ve genellikle yoğun oluyor. Ama genel servis sıkıntısı her yerde. Bende gösterge paneli arızasından eskişehire (esasında audi servisi) seat yol yardımı ile aracımı çektirdim. Aracın sadece arızasının tespiti 4 gün sürdü. Parça istemeleri 2 gün aldı. İkame araç için 10 günlük yasal süreyi sonuna kadar kullandılar. Başka bir yerde sorunumu paylaştım sen alamamışsın dediler. Oraya ne olaylar yazdı babayiğitler. Maalesef VW grubun en zayıf halkası servisleri ya servis ışığını 3 farklı servise götürüp hallettirebildim. Galiba bağırıp çağırmak gerekiyor servislerde. ya da tanıdığın olacak... Yarama bastın akşam akşam.

bende üvey evlat muamelesi yapıldıgın düşünüyorum ve seatdan adam gibi anlayan bir ustası yok ben aracımı 2.el aldım garantisi bitmesine 1 ay vardı marşda bir problem vardı arada bir çalışmıyordu servise götürdüm problem yok dediler bende garantisi bitiyor iyi bakın dedim hiçbir problem yok dediler ve garantisi bitti arıza yine devam etti tekrar götürdüm servise arızayı buldular marş şarteri değişti 450 tl dediler fakat iyi niyet diye bir şey varmış 150 tl yaptılar garantisi bitmeden bulamadılar garanti bitince buldular neyse aradan bir sene gecti aynı arıza tekrarlamaya başladı tabi servise götürdüm yine aynı şey bir şey yok dediler yalanmı söylüyorum dedim ısrar ettim bu seferde arıza yaptıgında bize haber verin o esnada bakalım arızayı tespit edelim bende aynı arızayı yapınca yol yardımı aradım adam geldi arızayı gördü makinaya bagladı fakat nereden kaynaklandıgını bulamadı kafayı yememek elde degil sen bulamıyorsan kim bulacak bak dedim aracı aldıgımdan beri aynı sorun var dedim adamda abi servise tekrar getir dedi gittim servise bıraktım artık dedim 1 sene önce takılan parçayı değiştirin belki ondandır deim garantiye mesaj atalım onay gelirse değiştirecekler sonra onay geldi parçayı değiştirdiler fakat hala tedirginim aynı sorun devam edicekmi eger aynı sorun çıkarsa servisde bulamıyor ben aracımı kime yaptırıcam koskoca seat altur servis en sonunda aracı benzin döküp yakıcam

Geri
Üst Alt