Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dizel Enjektör Revizyonu Dizel Tavsiyesi

Hezarfen

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam,
2010 Dizel Leon kullanmaktayım.
Bir süredir sabah ilk çalıştırmada pis kokulu beyaz duman atma, yakıt sarfiyatı ve duman atma sırasında vuruntulu çalışma sorununu çözmek için uğraşıyorum.
Isınınca kesilen bu belirtiler sabahları özellikle kış aylarında başıma geliyordu.
Dpf dolmuştur ondan yapar dediler. Dpf temizliği yaptırdım fakat sorun devam ediyor.
Sonra anladım ki Dpf yi dolduran enjektörlerin damlama yapmasıymış piyasa ismiyle enjektör işemesi. Yani temizlik boşa gitmedi diyebilirim.
Bu damlamanın da hem yakıt hem duman hem de sarsıntılı çalışmaya sebep olduğunu gördüm.

Bunu işi sadece enjektör revizyonu yapan dizelciler yapıyor. Onun için normal motor ustası tavsiyesi işime yaramayacaktır.
Eğer daha önce enjektör revizyonu yaptırıp benzer şikayetleriniz normale döndüyse sizden maliyet ve iletişim bilgisi rica edeceğim.

Çünkü aynı iş için çok farklı fiyatlar aldım. Sıfır enjektör al demeyin çünkü tanesi 2000 TL den başlıyor. 8000 TL de şu an beni sarsar.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar selam,
2010 Dizel Leon kullanmaktayım.
Bir süredir sabah ilk çalıştırmada pis kokulu beyaz duman atma, yakıt sarfiyatı ve duman atma sırasında vuruntulu çalışma sorununu çözmek için uğraşıyorum.
Isınınca kesilen bu belirtiler sabahları özellikle kış aylarında başıma geliyordu.
Dpf dolmuştur ondan yapar dediler. Dpf temizliği yaptırdım fakat sorun devam ediyor.
Sonra anladım ki Dpf yi dolduran enjektörlerin damlama yapmasıymış piyasa ismiyle enjektör işemesi. Yani temizlik boşa gitmedi diyebilirim.
Bu damlamanın da hem yakıt hem duman hem de sarsıntılı çalışmaya sebep olduğunu gördüm.

Bunu işi sadece enjektör revizyonu yapan dizelciler yapıyor. Onun için normal motor ustası tavsiyesi işime yaramayacaktır.
Eğer daha önce enjektör revizyonu yaptırıp benzer şikayetleriniz normale döndüyse sizden maliyet ve iletişim bilgisi rica edeceğim.

Çünkü aynı iş için çok farklı fiyatlar aldım. Sıfır enjektör al demeyin çünkü tanesi 2000 TL den başlıyor. 8000 TL de şu an beni sarsar.

Şimdiden teşekkürler.

Hangi bölgedesiniz ben gebzedeyim bizim sanayide enjektör temizliği ve onarımı yapan yer var muhtemel birçok sanayide sadece bu işlemi yapan usta vardır iyisini bulmak dert zaten inşallah sorunu çözersiniz

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Hangi bölgedesiniz ben gebzedeyim bizim sanayide enjektör temizliği ve onarımı yapan yer var muhtemel birçok sanayide sadece bu işlemi yapan usta vardır iyisini bulmak dert zaten inşallah sorunu çözersiniz

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

İlgin için teşekkür.
Normalde Üsküdardayım ama mesafeyi çok problem yapmıyorum yeter ki usta güvenilir olsun. Tuzla - Çorlu fark etmez.
Dün 2 yıl önce aracı satın aldığım kişi ile konuştum. Onun yıllardır götürdüğü özel servisinin numarasını aldım.
Ne de olsa aracın kayıtları vardır. Servisin yeri İkitelli sanayide.
Bugün bir göstereceğim. Eğer fahiş bir fiyat verirse Bostancı sanayide yine bir arkadaş vasıtasıyla
Vizyon Oto diye büyük bir Nissan özel servisi var oradan da uygun bir fiyat aldım. İkisine de göstereceğim.

Kaç ustaya götürdüm aracı yakından görüp de mantıklı ve adam akıllı cevap verebilen olmadı.
Hani usta bana bilmiyorum araştırmamız gerekiyor dese en çok o ustaya güveneceğim. :)

Bu arada duman, tekleme, yakıt artışı, ateşleme gibi detaylı ve çetrefilli konular
forum konularında çözülebilecek kadar basit değilmiş arkadaşlar.
İnternette araştırma yaparken her forumda fix bir cevap veriyorlar. DPF veya EGR.
Öyle olmuyormuş dizel kullanınca anladım.
Bunun enjektörü var, sübap keçesi var, turbo yağlama contaları var manifold kaçakları var, mazot pompası var.
Var da var.

Yanlış anlaşılmasın bu paylaşımlar elbette kafamızda bazı soruların cevabı olur ama problemin kesin çözümü için
ehil bir ustanın arabayı yakından görüp hatta problemi bizzat dinleyerek görerek ve kullanarak teşhis etmesi gerekiyor.

Sorunum olumlu-olumsuz sonucunu burada bildiririm.

Aracımı buraya gidiyorum işçilikleri temiz ve aracın neleri degişçegi hepsi ni söylüyolar

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracımı buraya gidiyorum işçilikleri temiz ve aracın neleri degişçegi hepsi ni söylüyolar

Saol kardeşim. Az önce ustanın yanına gittim. %99 enjektör sebepli olduğunu anladık.
İşin garibi o kadar ustaya gösterdim dinledi dumanı gördü vs.. hiçbiri net biri net bir şey söyleyemedi.
Bugün gittiğim yerde aracı servise sokarken çalışan ustalardan biri abi enjektörlerinden ses geliyor onun için mi geldin deyince aha dedim ustayı buldum.
Neyse hafta için bir gün sabahtan bırakacağım aracı eğer olur da farklı bir durum olursa tavsiye ettiğin yere de sorarım.

Bostancı Sanayide Büyük bir Nissan özel servisi var.
Bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim. Enjektörler revizyona alındı. Dün akşam aracı teslim aldım.
Devir düzelmiş, duman atmıyor, motordan gelen saçma sesler gitmiş.
Bir süre yakıt için test etmem gerekiyor.Muhtemelen o da düzelmiştir diye düşünüyorum.
Önerileriniz için teşekkürler.

Bu süreçte duman atma hakkında baya bir deneyim sahibi oldum. :)

Geçmiş olsun.Bütün enjeksiyon lar tadilat gördümü?ayrıca kaça maloldu.bilgi verirseniz seviniriz

Nasil bir ses var simdi bende merak ettim

Geri
Üst Alt