Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon sağa sola döndürünce gelen ses

OPEKER

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Ağu 2010
Mesajlar
92
Yaş
39
arg-fallbackName="OPEKER"/>
Merhabalar,

Aracım yeni biliyorsunuz henüz 10 gün oldu aldığım günden beri aracımın direksiyonunu sağa sola çevirdiğimde vıızzz vızzz diye ince tatlı bir ses geliyor aynı bilgisayarlara bağladığımız momo direksiyonlardaki gibi birkaç forumda bundan şikayetci arkadaşlar gördüm bu bir problem
midir yani servise göstermelimiyim yoksa gayet normal birşeymidir beni rahatsız etmeyen bir ses sonuçta giderken duyulmaz zaten
durduğumda sağa sola çevirdiğimde geliyor ses sadece.

Yönlendirmelerinizi rica ediyorum ona göre servise götüriyim...

www.foyum.net
 
arg-fallbackName="kfy"/>
direksiyonu çevirdiğiniz zaman gelen ses o an bulunduğun zemindeki kayganlıktan olmasın
 
arg-fallbackName="OPEKER"/>
Yok abi her zeminde çıkartıyor asfalt kum vs lastik sesi değil yani bir mekanizma sesi gibi vızzz diye bir ses direksiyonu çevirdiğin kadar duyuluyor hatta sesi şöyle anlatıyim bir filmlerde robotlar sağa sola dönerken ses gelirya aynen onun gibi ses (Millet Momo Robot felan diyorum çocuk sanacak beni puhaha )
 
arg-fallbackName="akg58"/>
Tam tur yapınca o ses normal diye biliyorum ama bu tip direksiyonlarda küçük bir motor var diye biliyorum o motorun ses yapması normalmidir bilene sormak lazımki tam arıza yapmadan çaresine bakılsın.
 
arg-fallbackName="OPEKER"/>
Kadir abi tam tura gerek yok ufacık oynatmam yetiyor çok tatlı bir ses ama başka yerlerde sorun diye bahsedilince kafama takıldı sorun yaratacak birşey ise daha yeni almışız arabayı hemen geri getirip düzelttirelim aracından bu tip bir ses gelen arkadaş var mı acaba aramızda ?
 
arg-fallbackName="YCO"/>
tahminimce elektro servo direksiyon sesi o..sadece sağa değil sola çevirirken de duyulabilir ama sağ tarafa çevirirken duymak daha kolaydır belki o nedenle dikkatinizi çekmiştir..
Ibiza'da da Polo'da da var o ses endişelenmeyin normal zaten..eğer aynı sesten bahsediyosak.. :)
 
arg-fallbackName="OPEKER"/>
Büyük ihtimalle aynı sesten bahsediyoruzdur çünkü bana hiç sorun gibi gelmedi yani duyan herkes yuh sese bak yeniya ötüyor tabi gibi yorumda bulunuyorlar hoşlarına gidiyor yani ama dediğin gibi wv forumlarında okudum pololardada varmış bu ses sorun diye bahsetmiş birkaç kişi dedim benim beğendiğim ses sorun mu yoksa ama neyseki rahatlattın içimi Yiğitcim yinede 1000 bakımında bi servisede sorarım tabi benden sonrakilerde forumdan okur öğrenirler olayı artık tabi allah bilir 1000 km ne zaman yaparım :)
 
arg-fallbackName="YCO"/>
merak etme için rahat keyifli sürüşler olsun Oktay abi.. :)
 
arg-fallbackName="Killah"/>
Bende de var aynı sorun ancak benim aracım 10 senelik ve direksiyon göbeğinin yağ eksikliğinden kaynaklanıyor yaptırmadım hala ama sizinki farklı bişey olabilir yeni araç sonuçta
 
arg-fallbackName="mehmetelt"/>
o ses yiğitin dediğinden. problem değil merak etmeyin. benim aracımdada var o ses dreksiyonlarımız elektrikli olduğu için onun sesi.
 
Geri
Üst Alt