Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Devir

koray.cano

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aracı alalı 2 ay oldu nerdeyse bu sorunu arada yapıordu amason 1 haftadır çoğaldı sizden yardım alıcam .. aracımla giderken vitesi boşa attığım zaman araba kendi kendine gaz veriyor 1500-2500 devir arası kendi kendine takılıyor :S frende bu yüzden nedense tutmamazlık yapıyor ..bunun çaresi nedir nasıl düzelir bu devir :S ? yardım için teşekürler..

1- Gaz kelebeğini balata spreyiyle temizlemek
2- Hava filtresini temizlemek
3- Rölanti düzenleyici temizlemek/yenilemek
4- Gaz kelebeği potansiyometresini yenilemek (arıza durumunda, arıza tespit cihazına bağlandığı zaman gözüküyo)
Aklıma gelen çözümler bunlar. Az maliyetliden çok maliyetliye doğru sıraladım :)
Çözüm büyük ihtimalle 3 ya da 4'tür.

maliyet cıkartma bana ayberk gözünü seviyim :D bu yazdıklarından büyük ihtimal gaz kelebeği geliyor bana filtre var ya ondandır heralde ..

boğaz kelebeği ise pahalı değil 15 dk sürüyor adaptasyonuda yaparlar 15 lira ücreti.
Bujilerdende olabilir hocam ki büyük ihtimalle o cünkü basımıza gelmişti eniştemin passatta

yok daha 3 hafta önce bitik olan bujilerimi performans bujileriyle değiştirdim imkansız :D

boğaz kelebeği ise pahalı değil 15 dk sürüyor adaptasyonuda yaparlar 15 lira ücreti.
Bujilerdende olabilir hocam ki büyük ihtimalle o cünkü basımıza gelmişti eniştemin passatta
ABF motorun mekanik boğaz kelebeği 1.400TL. Ucuz bişey değil yani :)
Buji, rölantiyi bozmaz.

ABF motorun mekanik boğaz kelebeği 1.400TL. Ucuz bişey değil yani :)
Buji, rölantiyi bozmaz.

hocam ben boğaz kelebeğimi temizlettim ve 15 tl verdim sprey ile temizlendi ki koray abi ya cok akresif araç kullanıyor ki yakıt sarfıyatı fazla yada kullanmadığı halde bende olan sıkıntı gibi sakin kullanımda bile 35 kr gibi yakıt sarfiyatı ki buji düzgün ateşleme yapmazsa bu tür sıkıntılar olabiliyor
beni yanlış anlamıssın abi ben temizlemek dedim değiştirme değil sen yukarıda sprey temizlemekten bahsettin ben onu yazdım :D:D

maliyet cıkartma bana ayberk gözünü seviyim :D bu yazdıklarından büyük ihtimal gaz kelebeği geliyor bana filtre var ya ondandır heralde ..
Bende de benzer bi problem vardı. Birde tekleme yapıyodu kök gazda.
Ben distribitör, distribitör kapağı, tevzi makarası, bujiler, buji kablosu, ateşleme bobini, benzin pompasını yeniledim. Sorun en son gaz kelebeği potansiyometresinden çıktı. 184TL fiyatı vardı benim aracınkinin. Bence gaz kelebeği potansiyometresi ya da rölanti düzenleyici olması için dua et :D

hocam ben boğaz kelebeğimi temizlettim ve 15 tl verdim sprey ile temizlendi ki koray abi ya cok akresif araç kullanıyor ki yakıt sarfıyatı fazla yada kullanmadığı halde bende olan sıkıntı gibi sakin kullanımda bile 35 kr gibi yakıt sarfiyatı ki buji düzgün ateşleme yapmazsa bu tür sıkıntılar olabiliyor

Korayın çok agresif araç kullandığını nerden biliyosun ki Atilla..:D

1.400TL dediğim temizlik ücreti değil zaten :) Arızalı olması durumunda başa gelecek şeyden bahsettim.

---------- Post added at 01:59 ---------- Previous post was at 01:58 ----------

Ayrıca yakıt sarfiyatı değil oradaki şikayet. Rölantinin yüksek olması. Arabanda tek buji çalışmasa bile böyle bişey olmaz.

Geri
Üst Alt