Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Değer kaybı davası

Leonist

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Eşim için 2000 model polo 1.4 oyomatik araç almıştım. Geçenlerde aracın biri sinyal vermeden yola çıkıp sağ kapı ve çamurluktan vurmuştu. Sürücü suçunu kabul etmedigi gibi üslup olarak da ileri geri konuşan bir tipti.Ya sabır cektik, tutanak tuttuk neyse tramer sonucuna göre %100 karşı taraf hatalı çıktı. Şimdi aracım özel serviste yapılıyor. Aynı zamanda değer kaybı davası açmak istiyorum. Zira tahminim 2 bin civarı hasar kaydı görünecek. Nasıl bir yol izliyoruz, daha önce bu sekilde talepte bulunan arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karşı tarafın sigortasını arayıp aracının değer kaybını istiyorsun. Sen 2 değer kaybetti dersen onlar 1 yatırıyor. Sonra sen itiraz edip sigorta tahkim kuruluna yazışmaları sunup kalan ücretide alıyorsun. Sigorta şirketiyle telefonla sadece bilgi al. Herşeyi yazışarak yapmaya çalış.

Karşı tarafın sigortasını arayıp aracının değer kaybını istiyorsun. Sen 2 değer kaybetti dersen onlar 1 yatırıyor. Sonra sen itiraz edip sigorta tahkim kuruluna yazışmaları sunup kalan ücretide alıyorsun. Sigorta şirketiyle telefonla sadece bilgi al. Herşeyi yazışarak yapmaya çalış.
Hocam deger kaybini nasil belirliyoruz? Bunun için araci ekspertize mi sokmak gerekiyor?

bi çok avukatta bu işi kovalıyor diye biliyorum ama denildiği gibi karşı tarafın sigortasından alıyorsun. fiyat nasıl belirleniyor tam bilmiyorum ama piyasaya bakılıyor olması laızm

Merhaba arkadaşlar. Eşim için 2000 model polo 1.4 oyomatik araç almıştım. Geçenlerde aracın biri sinyal vermeden yola çıkıp sağ kapı ve çamurluktan vurmuştu. Sürücü suçunu kabul etmedigi gibi üslup olarak da ileri geri konuşan bir tipti.Ya sabır cektik, tutanak tuttuk neyse tramer sonucuna göre %100 karşı taraf hatalı çıktı. Şimdi aracım özel serviste yapılıyor. Aynı zamanda değer kaybı davası açmak istiyorum. Zira tahminim 2 bin civarı hasar kaydı görünecek. Nasıl bir yol izliyoruz, daha önce bu sekilde talepte bulunan arkadaşlardan tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Aracın yapım masrafı ve piyasa değer kaybı hesaplanıyor
Kendi sigortanızı arayın değer kaybı talebin de bulunacağım bununla ilgili ne yapmam gerekli dersen yardımcı olurlar
Dilekçe dolduruluyor kaza tutanağı ekleniyor ve masraf faturası ve piyasa değer bedeli(bunu karşı sigorta araştırıp belirliyor)
Hakem heyeti yada hangi sulh ceza mahkemesine bağlıysa oraya baş vuruyorsun

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Hocam deger kaybini nasil belirliyoruz? Bunun için araci ekspertize mi sokmak gerekiyor?
Değer kaybını araba ilanları sitesine gir senin aracın eski haliyle şimdiki hali arasındaki fiyat farkı olan benzer ilanlara bak. Expertiz vs gerek yok. Avukata verirsende aldığı paradan senden komisyon alır. Ama bilki sigorta şirketi aracın 5 bin tl değer kaybettiyse 2 yatırırlar. Sen avukata vercem tahkim kuruluna başvuracam desende başvur ver bişi çıkmaz derler. Son noktayı sigorta şirketiyle yaptığın yazışmaları sigorta tahkim kuruluna sunarak aradaki farkı alırsın. Orası gerçek değer kaybı neyse verir.

Aracın yapım masrafı ve piyasa değer kaybı hesaplanıyor
Kendi sigortanızı arayın değer kaybı talebin de bulunacağım bununla ilgili ne yapmam gerekli dersen yardımcı olurlar
Dilekçe dolduruluyor kaza tutanağı ekleniyor ve masraf faturası ve piyasa değer bedeli(bunu karşı sigorta araştırıp belirliyor)
Hakem heyeti yada hangi sulh ceza mahkemesine bağlıysa oraya baş vuruyorsun

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız
Değer kaybını kendin belirleyip istediğin tutarı sebebiyle belirtiyosun. Kendi sigorta şirketiyle yapacak bir işlem yok. Herşey karşı sigorta ile görüşerek yapılıyor. Anlasmazliklarda ise bu iş için kurulmuş mahkeme ise sigorta tahkim kurulu. Burda çıkan kararın geri dönüşü yok. Karşı tarafın sigortasında zaten kaza tespit tutanağı vs herşey mevcut. Senin aracında değişen parçaları yapılan işlemleri görüyor.

Merhaba bende 7 ay önce kazaya karıştım karşı taraf yüzde yüz kusurlu çıktı değer kaybım için sigorta şirketi kabul etmedi ve Ankarada Tahancı Hukuk Bürosuna başvurdum 4 ay da değer kaybımı aldılar gerçekden tavsiye ederim.

Türkiye 'de hakkın olanı almak için neden akrobat olman gerekiyor hiç anlamıyorum.

Merhaba bende 7 ay önce kazaya karıştım karşı taraf yüzde yüz kusurlu çıktı değer kaybım için sigorta şirketi kabul etmedi ve Ankarada Tahancı Hukuk Bürosuna başvurdum 4 ay da değer kaybımı aldılar gerçekden tavsiye ederim.
bu konular icin forum forum gezıyor musunuz? bir yeri önermek icin.
kayıt tarihi ve ilk mesajda tahancı hukuk burosu önerisi.
gercekten cok ilginç
nedense size bir güvenemedim :rolleyes:

Geri
Üst Alt