Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba'da cupra tampon son hızı değiştiriyormu?

Cupra tampon varken daha mı az hava alıcak yani. ??
o zaman niye Cupra'ya o tamponu taksın Seat..

Yiğit biri TDI Motor diğeri TFSI Motor.İkisinin motor yapıları arasında uzaktan yakkından bağlantı yok.Birisinin radyatörü sağdadır diğeri solda belki.Diğeri daha büyüktür birininki küçüktür.Yani ustanında dediği gibi motor yapıları farklı olduğu için hava akışıda tam olarak sağlanamayabilir.

Ibiza Cupra'nın kaç motor çeşidi var bilmiyorum ama 1.9dizel Cupra'nın içinde bulunmuştum..arkadaşında kasası aynı kasa onunla..o Cupra'yla yani..

Ibiza Cupra'nın kaç motor çeşidi var bilmiyorum ama 1.9dizel Cupra'nın içinde bulunmuştum..arkadaşında kasası aynı kasa onunla..o Cupra'yla yani..

Yiğit demek istediğin 1.4TDI İle 1.9TDI'nin motor yapılarının benzer olduğu sanırsam? Dışardan bakıldığında parçaların dağılımı genel olarak aynı gibi durabiliyor.Fakat demek istediğim 1.4TDI'de küçük olan turbo ile 1.9TDI'nin turbosu arasında uçurumlar var.Heleki Cupra yada Sport'unki arasında.Zaten küçük olan turbo bir de rahat hava alamazsa nasıl tam kapasite çalışabilirki?Az da olsa etkileyeceği kanaatindeyim ben.

İsmail aynı muameleyi yapmıyorum 2 araca..
Cupra ile TSI'da turboya hava filtreden gidiyo..
çapları vs. ayrı olsa da aynı yerden emiyo havayı..bence muhtemelen o da öyledir..ama kesin bi bilgim yok elbet..

İsmail aynı muameleyi yapmıyorum 2 araca..
Cupra ile TSI'da turboya hava filtreden gidiyo..
çapları vs. ayrı olsa da aynı yerden emiyo havayı..bence muhtemelen o da öyledir..ama kesin bi bilgim yok elbet..

Peki intercooler'in alacağı soğuk hava nolacak yiğit? Turboda ne kadar soğuk hava o kadar güç...Tampondaki hava meselesi tamamen intercooler ile alakalı.Hava filtresi dediğin gibi büyük ihtimal 2sinde de aynı yerdedir...

bende hic bir degisim olmadi fakat bnm motor atmosferik oldugu icinde olabilir ama soyle bir durum var bu tampon orjinalinden daha cok hava aliyodur iceriye

bende hic bir degisim olmadi fakat bnm motor atmosferik oldugu icinde olabilir ama soyle bir durum var bu tampon orjinalinden daha cok hava aliyodur iceriye

Aracınız atmosferik olduğundan fark olmamıştır.Hava girişlerinin diğerine oranla daha büüyük olması daha çok hava alabileceği anlamına gelmeyebilir.Sonuçta önemli olan ne kadar havayı ''Nereden'' aldığı.Tamamen aerodinamik ile alakalı bir durum...

Cupra'da havayı tampondan bi yerlerden çekmiyo ki..
ön panjurun ordan çekiyo..tamponla oranın alaksı yok İsmail..
yanlış mıyım..

Cupra'da havayı tampondan bi yerlerden çekmiyo ki..
ön panjurun ordan çekiyo..tamponla oranın alaksı yok İsmail..
yanlış mıyım..

yiğit demek istediğim cupra ile tdi aynı yerden almıyor demekki.Dediğin gibi ön panjurun ordan çekiyorsa diğerinde ordan çekmiyor.Çünkü benimki de tdi...

varsayımlarla gidiyorum İsmail çünkü hiç incelemedim..
bu arada Ismail soğuttun beni kendinden yahu bu gece artık.. :D

Geri
Üst Alt