Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba'da cupra tampon son hızı değiştiriyormu?

varsayımlarla gidiyorum İsmail çünkü hiç incelemedim..
bu arada Ismail soğuttun beni kendinden yahu bu gece artık.. :D

Kardeşimsin =) Sen bana turbo araba havasız çalışıyor de tamam derim:D Senin varlığın yeter...

Beyler konuya dahıl olmak ıstıyorum.Soyle soylım ıntercoolerın hava almaması durumundan kaynaklanıyo olay buyuk ıhtımalle cunku orjınal tamponun dızaynı ıle o motorun parlacalarının yerlestırılmesı bırıbırı ıle baglantılı sekılde olur.Bakınız subaru ımprezalarda kabuttakı ****oplar gıbı.Ibıza cupralarda ıntercooler tam ortada ve ızgaranın arkasında yanı hava alabılcek en ıyı yerde fakat 1.4 cordobalarda aynı boyutta ve yerde ıntercooler olmadıgı ıcın tamponun hava alamıcagı yerde kalıyor.Aerodınamık anca sonradan yapılma fıber tamponlarda kendını bellı eder,sonucta cupra tamponu zaten bellı b aerodınamı ıle tasarlanmıstır.Kı soyle bsey de var havaların sıcak olması nedenı ıle bzm ıbıza cuprada bıle kısınkı gıdısıne gore degısmeler oluyor,ıntercooler ne kadar onde olsa bıle kısın kullanılan soguk havanın verımlılıgını yazın yakalayamıyor.Konunun ozune doncek olursak cozum olarak daha buyuk b ıntercooler kullanıp cupralardakı gıbı ortaya alabılırsın yada tampondan sıslerı sokup hava almasını kolaylastırabılırsın

ahauhehe..
eyv. İsmail'im senin de.. :) ;)

Beyler konuya dahıl olmak ıstıyorum.Soyle soylım ıntercoolerın hava almaması durumundan kaynaklanıyo olay buyuk ıhtımalle cunku orjınal tamponun dızaynı ıle o motorun parlacalarının yerlestırılmesı bırıbırı ıle baglantılı sekılde olur.Bakınız subaru ımprezalarda kabuttakı ****oplar gıbı.Ibıza cupralarda ıntercooler tam ortada ve ızgaranın arkasında yanı hava alabılcek en ıyı yerde fakat 1.4 cordobalarda aynı boyutta ve yerde ıntercooler olmadıgı ıcın tamponun hava alamıcagı yerde kalıyor.Aerodınamık anca sonradan yapılma fıber tamponlarda kendını bellı eder,sonucta cupra tamponu zaten bellı b aerodınamı ıle tasarlanmıstır.Kı soyle bsey de var havaların sıcak olması nedenı ıle bzm ıbıza cuprada bıle kısınkı gıdısıne gore degısmeler oluyor,ıntercooler ne kadar onde olsa bıle kısın kullanılan soguk havanın verımlılıgını yazın yakalayamıyor.Konunun ozune doncek olursak cozum olarak daha buyuk b ıntercooler kullanıp cupralardakı gıbı ortaya alabılırsın yada tampondan sıslerı sokup hava almasını kolaylastırabılırsın

Aynen can abi :)

havaların sıcak olmasından kaynaklandığı konusunda ısrarlıyım..
çünkü orjinal tamponun fotosıyla Cupra'nınkini üstüste bindirin yeter..

havaların sıcak olmasından kaynaklandığı konusunda ısrarlıyım..
çünkü orjinal tamponun fotosıyla Cupra'nınkini üstüste bindirin yeter..

yıgıt demınde belırttım ıbıza cupralarda bayagı buyk b ıntercooler var ve tam ortadakı ızgaranın arkasında duruyor.Fakar cordobalarda aynı durum soz konusu degılse son hızın degısmesının nedenı hava alamamasıdır yeterınce.

abi ama Cupra'nın ön tamponu zaten toplam ızgaraların yüz ölçümü olarak daha fazla..

ağalar bende diyordum ya bu tamponun ağzı daha geniş en çok havayı cupra tampon alır ama sağ ön sis farının arkasına dikey şekilde yerleştirilmiş bir intercool var buda cumparanın en kapalı kısmına denk geliyor sis farı kapagınıda söksen orada kapalı oldugu görünür yani intercool cupra tamponlu bir cordoba veya ibiza tdi da tampon sökülmedikçe görünmüyor

eğerki sıkıntı aerodinamik yapıdan kaynaklanmıyorsa bende intercoolu hava alacak duruma getirirsem sorun çözülecek

ayrıca bu son hız 195 zaten olmaz diyorsunuzda ben bu arabayı 2 yıldır kullanıyorum sıfır aldım 63 bin km ye geldi ve aldıgım gün bayiden cıktım depoyu doldurup otobana girdim ilk bastıgımda 180 yaptı 2-3 sonra 195 yapmaya başladı bu bundan 2 ay öncesine kadar hep böyle gitti ve benim aracımda atmosferik hiçbir eklenti yazılım modül bişe yok bildiğin orjinal cordoba tdı kalkıştada bugüne kadar hiçbir cordoba yada ibiza atmosferik haldeyken geçemiyordu son hızdada iniş aşagı 200 ü gördüm

benim arabamda gerçekten enteresan bircok durum var depom 62 lt yakıt alıyor mesela 1391 km menzilim var 3.3 lt şehir dışında yakıyorum 0-100km arasını 11 snde alıyorum

bunlarda size biraz garip gelecek ama cupra tampondan sonra son hız düştü bu hava kanalı açıp deneyene kadar sanırım aksine inanamicam:)

abi ama Cupra'nın ön tamponu zaten toplam ızgaraların yüz ölçümü olarak daha fazla..

seatibizacupra19tdi2004.jpg

yıgıt ıncelersen aslında sıslere dogru hava alcak yerler daralıyor o yuzden cupranınkıde tam ortaya koyulmus olsa gerek

orta ızgaranın bide sağ sisten tarafıda aksine kapalı bal peteği açıklıklar hep kapalı

Geri
Üst Alt