Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba'da cupra tampon son hızı değiştiriyormu?

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2008 cordoba 1.4 tdı(80) kullanıyorum max hızım 195in altına hiç düşmemişti son zamanlarda 180 i geçmiyor araç henüz 63bin kmde...

geçtiğimiz aylarda cupra tampon taktırmıştım servisteki mekanik şefi aerodinamik yapıyı değiştirdiğin için son hızın düştüğünü söyledi bu pek inandırıcı gelmedi bana fakat sağ sis farının altında kalan turbo radyatörünün cupra tamponlarda, ibiza fr tamponu ve cordoba orjinal tamponunda oldugu kadar hava almadıgını düşünecek olursak bu sebepten dolayı son hız düşmüş olabilir olabilirmi yoksa aerodinamik yapı değişikliğinden mi kaynaklanıyor?

Güzel bir bakış açısı aslında. Cordobam yok ama leonlarda verilen rakamlara bakarsan tampon türünün aero etkisinden hız kaybı sanki yaşanmıyor gibi. Ama eminim çok hassas cihazlarla ölçüm yapılsa fark ortaya çıkacaktır muhakkak.

dediğim gibi turbo radyatörü hava almadıgı için sıkıntı oluyorsa hava almasını sağlamak durumu kurtarabilir heralde

zaten 195 yapıyordu 15 i gitti 180 de kalıyor araba

servisteki şef doğru sölemiş aynısı benim başımada geldi tek çaresi arabayı yere yapıştırabildiğin kadar basçan azda olsa aradaki farkı kapatıyor

aracı alçaltma fikrini ben hiç desteklemiyorum, yollarımızın kalitesi belli. hele ki Mersinde bide şehirden çıktığın anda çok daha farklı sorunlarla tanışman olası.

Hım enteresan bir tespit. Bir araştırayım bakalım ne diyecek bizim teknik ekip.

alçaltma işine pek girmeyi düşünmüyorum bu hali bile engin geliyor 2kez kartel korumalıgı parçaladım ama bu durum canımı cok sıkıyor cupra tampondan vazgeçme noktasına geldim

Valla daha önce böyle bir sıkıntı ile karşılaştığımı hatırlamıyorum Görkem ama pazartesi günü için bana pazar gecesi veya pazartesi günü bir mesaj atarsan dediğim gibi İsmail Ustaya bir danışırım. Bu arada debriyajın durumu nasıl. ?

valla ben pek yormadan kullanırım arabayı debriyajım 63bin kmde olmasına ragmen çok güzel yumuşak ve aşagı inmedi servistede geçende usta değişip değişmediğimi sordu arada bir arkadaşlarla kalkışta yarışırız onun dışında çok hassas kullanıyorum ben burada yollarda istanbul ankara gibi olmadıgından daha uzun süre gidiyor
ama frenlerim bitik durumda:)

Geri
Üst Alt