Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba yakıt ibresinin bir seviyeden sonra daha hızlı inmesi

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
Cordobanın yakıtından gayet memnunum. En nihayetinde 3 silindirli dizel bir araba. Performansı da oldukça tatminkar. Yalnız, tam çeyrek depo hızasından itibaren yakıt ibresi çok hızlı iniyor sanki yakıt bir anda bitiyor gibi bir durum oluyor. Şöyle ki, ibre en dipte olduğunda dahi deneme amaçlı 20 tl lik yakıt aldığımda çeyrek depo seviyesine geliyor. Yani depoda daha fazla var. sanırım deponun hacimsel yapısından dolayı böyle oluyor
[doublepost=1479646849,1479635210][/doublepost]Arkadaşlar bir sorun olarak değil de merak ettiğim için sordum. Cevap veren olursa sevinirim

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Kardeşim bende de 1.4 tdi cordoba var yakıt olayını dediğin gibi bi anlam veremedim araştırdığımda depo full iken önce yedek depoyu kullandığını felan öğrendim garip geldi bana açıkçası bitmeye yakın bendede aynısı oluyor fakat pekde sorun değil galiba ama yakıt şamandıra si benim aracımda sorunsuz gibi mesela 4.16 iken 180.04 e depo fulledim 20 im gösterge vardı

Her ihtimale karşı depoda yakıt bulundurmakta fayda var. Ben bu şamandıralara güvenemiyorum:)))

Zaten dizel araçlarda yakıt ışığı yanınca fazla beklemeden yakıt almak öneriliyor malum hava yapma olaylarına karşın

Kardeşim bende de 1.4 tdi cordoba var yakıt olayını dediğin gibi bi anlam veremedim araştırdığımda depo full iken önce yedek depoyu kullandığını felan öğrendim garip geldi bana açıkçası bitmeye yakın bendede aynısı oluyor fakat pekde sorun değil galiba ama yakıt şamandıra si benim aracımda sorunsuz gibi mesela 4.16 iken 180.04 e depo fulledim 20 im gösterge vardı

Bu yakıt deposunun şeklinden kaynaklanan bir durum. Büyük ihtimalle üçgen tarzı bir şekli vardır. Alt kısım daha dar olduğu için oradaki benzin daha dolu gibi görünüyor. Şamandıra da o şekilde algılıyor. Aynı sorun Clio 4' te de vardı. Depoyu fullediğimde 2-3 gün boyunca ibre hç düşmüyordu. Daha sonra yolda giderken ibrenin düştüğünü görebiliyordum. 1 gün içerisinde hiç düşmeyen ibre yarı depoya iniyordu. Tamamen benzin deposunun şekliyle alakalı bir durum :)

Bu yakıt deposunun şeklinden kaynaklanan bir durum. Büyük ihtimalle üçgen tarzı bir şekli vardır. Alt kısım daha dar olduğu için oradaki benzin daha dolu gibi görünüyor. Şamandıra da o şekilde algılıyor. Aynı sorun Clio 4' te de vardı. Depoyu fullediğimde 2-3 gün boyunca ibre hç düşmüyordu. Daha sonra yolda giderken ibrenin düştüğünü görebiliyordum. 1 gün içerisinde hiç düşmeyen ibre yarı depoya iniyordu. Tamamen benzin deposunun şekliyle alakalı bir durum :)
haklısın kardeşim bende hacimsel şeklinden dolayı düşünmüştüm teşekkür ederim

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Geri
Üst Alt