Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 1.4 TDI satılıp İbiza 1.2 TDI alınır mı?

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ağu 2009
Mesajlar
5,250
Yaş
35
Son zamanlarda yeni ibiza 1.2TDI kafamı kurcalamaya başladı cordoba 1.4 TDI 80bin km ye geldiği için 90bin deki ağır bakımıda yaptırmadan elden çıkarıp 1.2 TDI ibiza almak sizce mantıklımıdır? motor performans olarak cordoba gibi olmayacak çünkü şuan yazılımla birlikte cordoba +100ps ve +240NM civarında tahminen ama 1.2 TDI yaklaşık olarak 90-95 ps olabilir tork 220NM ye çıkarılabilir... yakıt tüketimi olarak biraz avantaj olacak bunun dışında 3.yılını dolduran cordobaya göre konforlu olacak güncel kasa olmuş olacak yani performans dışında hiçbir dezavantajı yok gibi görünüyor...

sizce ne kadar mantıklı bir seçim olur?
 
Otur oturduğun yerde.:) Hoş kaşınmaya başladınya artık çare yok.:D Bence değmez çünkü cordoba daha büyük ibiza küçük sığmazsınız.Gerisini yazmama bile gerek yok Kemal baba itiraz edecek bu işe.Hiç olmazsa bir üst segmente çıkın derim.Bu arada 1.2 diye daha az yakmasını bekleme.Güçlü motor aynı ağırlıktaki bir araçda daha az yakar.Bunu bilmeyen yoktur Görkem kardeşim.:)
 
sıfır mı düşünüyorsun 1.2 yi?
1.4 den sonra 1.2 zayıf kalır gibime geliyor..sende yazmışsın..amacın yeni kasaya geçmekse başka..ama gene de daha güçlü bir motoru düşün derim..
daha az yakar mı yakmaz mı bilmem..az yakar gibime gelse de 1.4 kadar gitmeyeceğini düşündüğümden sen ona da niye gitmiyor diye yüklenirsen..o da yakmaya başlar..
diğer taraftan dizelin bakımı biraz masraflı uğraşmayayım diyorsan sen bilirsin..ama genede 1.2 içime sinmedi..
 
ben de 1.2 tdı alma diyenlerle aynı şekilde düşünüyorum. 1.2 tdı ibiza araç az yaksın diye alınmaz zaten az yakıyor 1.4 tdı =) 200 cc düşmeyle fark etse etse ne kadar oynayabilr ki? ama yeni kasa ibiza olsun, ağır bakımdan da kurtulayım diyorsan orası ayrı. ayrıca 1.2 tdı a chip yaptırırken de ayrı bir masrafın olacak, bakım masrafı ile karşılaştıramıyorum peki bilgim olmadığı için. tşkkrler
 
sıfır araba her daim iyidir..
 
Bence gayet güzel olur. Daha az yakacagı kesin, özellikle şehir içinde.

Hem sıfır araba, hem de yeni kasa. Sadece bagajı küçük Cordoba'ya göre. Performans olarak çipletirsen çok fark olacagını sanmam. Torkları yakın olacak zaten.

Vergisi de az :eek:
 
sıfır iyidir ama 1.2 kullanmadığım için aslında bişey de söylemek yanlış olur sonuçta yeni nesil git test et bence bi bak beğenirsen al yoksa hiç girmezsin...:eek:key:
 
madem yeni ibizayı beğeniyorsun 1.6 tdi niye düşünmüyorsun görkem
 
Geri
Üst Alt