Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 1.4 TDI s-rider turbo yağ veriyor :((

Orkun turbonun pallerı bozulduysa zaten ondan hayır gelmez,mutlaka bılıncsız kullanılmıstır zamanında ve hortumlardada kacak olduysa turbo yagsız kalmıstır.Turbonun degısmesı dert b olay deıl,mutlaka ıyı b cıkma bulursun pıyasada cok fazla 1.4 tdi Vw grubu araba var.Degıstır turbonu yola devam et.Turbo araba kullanımı hakkında gereklı bılgılerı zaten herkes ortak kanıda yazmıs.Bu arada ılk calıstırma esnasında motor ısına paralel olarak yag sıcaklıgınında optımum degere gelebılmesı ıcınde 2-3 dk bosta calıstırıp sonra yola cıkmak daha mantıklı.Sonucta park halındeyken coken soguk yag,arabaya calısmaya basladıktan sonra motor ıcınde donmeye baslayıp ısmaya baslıyor

Piyasada turbo tamiri yapan yerlerde var.Keçeleri burçları ve kanatları değişiyorlar.Hemde baya bir ucuza yapıyorlar.Bu olaya takılma bence.

.

Tekin abi Can abinin dediği gibi turbonun içinde bıçaklar varmış onlar bazıları yamulmuş eğer bir daha yaparsa çıkma alıcam bi tane o zaman sorun kalkar umarım...satmayıda düşünüyorum ama bakalım hayırlısı eğer sorun ortadan kalkarsa satmicam...

Orkun tamiri kanımca pek sağlıklı olmaz binlerce devir çeviren pallerde en ufak bi dengesizlik direkt sonu olur zaten turbonun..

Tekin abi Can abinin dediği gibi turbonun içinde bıçaklar varmış onlar bazıları yamulmuş eğer bir daha yaparsa çıkma alıcam bi tane o zaman sorun kalkar umarım...satmayıda düşünüyorum ama bakalım hayırlısı eğer sorun ortadan kalkarsa satmicam...

orkun pallerı de degıstırmek mumkun ama hybrid turbo gıbı bsey olyo,turbonu sakına tornaya flan sokma,eger orjınal pallerın aynısını koyarsa yapcak olan kısı al taktır.Onun dısında torna turboya gırme,sonucta bu ısın muhendıslıgı var,ıst de topkapıda torna turbo ısını yapan cok yer var ama gel gor ki orjınal gıbı olamaz hıc b zaman.ayrıca turbon orjınalın dısına cıktıgında az b fark da olsa yazılımını da tekrar ayarlatman gerekıcek.Turbo degısımı araba sattırcak kadar buyuk b dert degil,hatta bana kalsa hazır bseylere para harcıcakken azcıkdaha buyugunu alırım ustune guzel b yazılımla daha gıderlı hale getırırım :)

evet can abi dediğin gibi yapıcam eğer bi daha aynı sorun olursa yeni bi çıkma turbo alıcam zaten bi tane varmış çok temiz sağlam bi turbo dedi onu alırım muhtemelen...

evet can abi dediğin gibi yapıcam eğer bi daha aynı sorun olursa yeni bi çıkma turbo alıcam zaten bi tane varmış çok temiz sağlam bi turbo dedi onu alırım muhtemelen...

b turbo ustasına baktır yıne de oyle al orkun,hyrıdden de zarar gelmez ama dedıgım gıbı yazılımın degısmek zorunda kalır,orjınalı gıbı olmaz hıc b zaman

can abi sanırım pert olan bi araçtan alıcaz turboyu heralde...Duyduğum kadarıyla öyle...

can abi sanırım pert olan bi araçtan alıcaz turboyu heralde...Duyduğum kadarıyla öyle...

Braz pazarlık yapın orkun 700 lırayı braz abartmıslar cıkma parca ıcın.Dedıgım gıbı turbo yuzunden araba satmana gerek yok,eger temızse araban kullan gıtsın

arabayı ilk sahibinden aldım abi bayandan ufak bi kazası var ama sorun yok o konuda ben ağar ağar toprlicam onu yine.... allah izin verirse

Geri
Üst Alt