Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 1.4 TDI s-rider turbo yağ veriyor :((

orkun

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar aracımı yeni aldım 1 hafta önce aldığım gün çekişten düştü ve çekmemeye başladı bugün zaman bulabildim ve bakıma götürdüm ve Bilgisayara bağladılar ve turbodan olduğunu gördük sonra lifte aldılar kaldırdılar ve baktıkki turbonun ordan hortumundan artık bilmiyorum komple aşırı derecede yağ vermiş dışarı şok oldum hiç beklemediğim bir şey çıktı açıkçası üzüldüm şuan temizlediklerini söylediler aracı daha teslim almadım kısmetse yarın alıcam umarım bir daha aynı hatayı tekrarlamaz eğer bi daha yaparsa turbo alıcaz dediler :( ve neden dışarı yağ veriyor onu anlamadım...

kardeşim konuştuk bunu ama bende anlamadım neden dışarı yağ verdiğini inşallah turboyu değiştirmek gerekmez cok masraflı olur

geçmiş olsn aynısı bizim eski connectede oldu 1 kere değişmek zorunda kaldık ikinci kezde hortumlarla kurtardık gibi derken aracı sattık. neden oluyor çok fikrim yok ancak öncelikli düşüncem araç çok hor kullanılmış olaiblir eski sahibi tarafından.

geçmiş olsun Orkun..umarım turboyla alakalı değildir çünkü Görkeminde söylediği gibi çok masraflı.Ustaya mı götürdün arabayı yoksa yetkili servise mi? Çünkü babamın aracındada bi zamanlar bu tarz bi sorun olmuştu.arabaya ilk olarak özel serviste bi usta baktı turbo komple değişicek dedi.daha sonra yetkili serviste sadece bi parça değişti ve çok az bi meblağ ödendi.bazen böyle şeylerde olabiliyor

geçmiş olsun Orkun..
turbodur diye konuştuğumuz sendin dimi kardeşim.. :)

orkun yarın arabayı aldıgında test etmeden ödeme yapma eğerki test ettiğindede sonuç aynı olursa turboyuda onlarda değiştir iki kez para ödeme hiç olmazsa

..

evet eğer tekrar aynı sorun olursa turboyu değişicez dedi araç hor kullanılmış 50.000 km rede olmasında rağmen berbat olmuş...ama sanırım tekrar olucak yani sadece temizlemeyle kalmaz tekrar aynı hatayı yapar ve yetkili servise götürmedim bu arada özel servise götürdüm...kafayı yicem ama yaptırayım satıcam abi arabayı bu araba bana daha çok masraf açar..tahminen...

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

evet yiğit abisen demiştin turbodan yapar diye..:(

sakın satma sen o arabayı aldıgın paraya birdaha bulamazsın motora max 3000 lira gider oda imkansız sen orabayı 1500 e yürür hale getirirsin 50bindeki arabaya ne kadar hor kullansanda bi rektefiye edildimi seni baya bi götürür sen her halukarda kardasın hiç pişman olmazsın ama aldıgın paradan daha fazlasınada satabilirsin bide o var eğerki 3-4bin tl karla satabilirsen hiç durma sat sana güzel bi cordoba buluruz yine

..

evet abi tekrar bi cordoba almayı düşünüyorum zaten satıpta ama daha temizini tabiki darbesi değişeni olmayan pahalı olsun temiz olsun abi ben bu arabayla şimdi uzun yola dahi çıkamam korkudan yani soğudum arabadan bi kez artık istediği kadar iyi olsun umrumda olmaz benim için satıcam vericem yarın alırsam ilanı vericem artık ne zaman alırlarsa...turboyu temizleseler ne olucakki tekrar vericek aynı sorunu hadi hortumlarından yapsa tamam derim ama turbo bana pahalıya mal olur...

sadece turboysa 1500 tl max harcayarak arabayı ayaga kaldırırsın bidahada turbodan sorun cıkarmaz bakımlarını düzenli yaparsan arabayı yormazsan

Geri
Üst Alt