Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba Çekişten Düşme

HALO18

Kayıtlı Üye
merhaba;

2006 model Cordoba aracımda çekişten düşme sorunu yaşıyorum, aracım düşük devirde kullandığım zaman bu sorunu yapıyor. Şöyle ki geçen hafta uzun yola çıktım ilk 150 km lik yolu 5. vites 110 ile gittim devir 2'nin biraz üstündeydi ve 3 defa araç çekişten düşmeye başladı ve sanki frene basar gibi öne yığılma oluyor. aracı istop edip çalıştırdığım zaman hiç bir şey olmamış gibi bir süre gidiyor ve yine aynı sorunu yapıyor. yolun devamında hızımı 130 ayarlayıp 3 bin devirde yaklaşık 300-350 km gittim ve hiç bir sorun yaşamadım. kısacası düşük devirde turbo kesiyor gibi oluyor ama yüksek devirde hiç sorun olmuyor. Bu konu ile ilgili daha önce bir ustaya gittim turboda sorun olduğunu söyleyerek turboya taşlama yaptırdı ve bu işlem bana 4.000 TL mal oldu ama sorun çözülmedi. Başka ustalara gittim ama kesin şudur demiyorlar hepsi deneme yanılma şeklinde bulmaya çalışıyor. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı? tavsiye usta da belirtirseniz gidebilirim.

Ekli dosyalar

• IMG-20220804-WA0002.jpg
    IMG-20220804-WA0002.jpg
    143.8 KB · Görüntüleme: 11
merhaba; aracını @MARAZ37 MRZ GARAGE’a götürmeni tavsiye ederim. Sana bu konuda yardımcı olur.

Geri
Üst Alt