Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip tuning hakkında ?

hava sıcaklığı ve nem kaç derecedeydi bugün. ??
nem yüksekse o da etkiler..

hava sıcaklıgı 12 derece ,nemı bılmıorum , basınç 1008 hpa gorunuyor dyno torku olcmuyor :( bıde avcılarda olculdu

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:22 ----------

Sen yaptır chip i sonrasını bi görelim murat ;) güzel değerler alacağını düşünüyorum umarım hayırlısı olur...........

saollası nabı hayırlısı bakalım

murat konuşma tarzını hiç begenmedim..bilgi almaya girmişsin ama bu abim şöyle dedi böyle dedi diyorsun.. git o abine sor bakalım chipten sonra ne olur diye aracım :mad:

ßencede.Ayberk bildiklerini söylemiş.Katılmadığın noktalar olabilir ama böyle konuşman yanlış.

ayberk yardım etmek istemiş ama arkadaş gider çekmiş resmen.. neyse ben genede cevap veriyim soruna.. aracın garantiden çıkar ama bunu göz önüne al..!

Guzel deger murat bakalım yazılım sonrası ne olcak

bu hafta ıcı cuma gunu yapıcam araba alıssın bıraz sonra dynoya cıkartcam bugunde bı arkadasımla gıttık 1.3 cdti astra 127hp cıktı yazılım ve egsoz sıstemı var

bu hafta ıcı cuma gunu yapıcam araba alıssın bıraz sonra dynoya cıkartcam bugunde bı arkadasımla gıttık 1.3 cdti astra 127hp cıktı yazılım ve egsoz sıstemı var
111tv.jpg

222ztd.jpg

Astra'ya yazılım yapanlar, sizin Laguna'ya yazılım yapacaklarsa 150hp çıkabilir. Astra'dan süper güçler elde etmişler: 37hp. Aşağıdaki dyno firmasının sonuçlarına bakınca Astra 2.0T 240hp'lik versiyondan 35hp elde etmişler.
333b.jpg

Ayrıca bir dipnot: Dyno testinde kullandığın mazot nasıl bir mazottu? Bildiğim kadarıyla piyasada satılan 2 tip dizel yakıt var. Kırsal motorin ve Eurodizel. Güncel araçların kırsal motorinle çalışmadığını göz önünde bulundurunca geriye tek bir şık kalıyo gibi. Acaba araç gerçekten 106hp olabilir mi?

astrada sadece yazılım yok ama egsoz sıstemı ıle oynandı katalızor ıptal edıldı 60 lık boru ve son susturucu komple ... mazotu umranıyede totalden aldım acıl almam lazımdı bıtmek uzereydı almayı unutmsm normalde hep shell gtl kullanırım . total kartımı verdım puan ıcın bızım uyelıgımız yok falan dedı baya kotu gıbı geldı zaten cıktım kullandım hanı eskı mazot bıtınce yavas yavas anlasılır bı sekıle arac boguluor muhtemelen kalıtesız eurodıesel sonucta turkıye burası .. bu arada astra problemsız kullanılıoyr 20 bın kmdır tekbır problem yok motor ve sanzumanla ılgılı

araban 150 hp olur ama bu gücü sadece yazılımla alma derim ben. yazılımla 135 hp gibi bir güç alıp geri kalanı egzos sistemi hava filtresi gibi alternatiflerle almaya çalış bence. daha sağlıklı olur araban ve turbon için

araban 150 hp olur ama bu gücü sadece yazılımla alma derim ben. yazılımla 135 hp gibi bir güç alıp geri kalanı egzos sistemi hava filtresi gibi alternatiflerle almaya çalış bence. daha sağlıklı olur araban ve turbon için

Katılıyorum. Ayrıca küçük bir öneri genelde fiziksel olarak ne yapılcaksa yapılır sonra chip tuning uygulamasına gidilir diye biliyorum ben.

111tv.jpg

222ztd.jpg

Astra'ya yazılım yapanlar, sizin Laguna'ya yazılım yapacaklarsa 150hp çıkabilir. Astra'dan süper güçler elde etmişler: 37hp. Aşağıdaki dyno firmasının sonuçlarına bakınca Astra 2.0T 240hp'lik versiyondan 35hp elde etmişler.
333b.jpg

Ayrıca bir dipnot: Dyno testinde kullandığın mazot nasıl bir mazottu? Bildiğim kadarıyla piyasada satılan 2 tip dizel yakıt var. Kırsal motorin ve Eurodizel. Güncel araçların kırsal motorinle çalışmadığını göz önünde bulundurunca geriye tek bir şık kalıyo gibi. Acaba araç gerçekten 106hp olabilir mi?

Ayberk bir araç ölçülürken kesin rakam için ölçülemez her ölçümde araç tepkisi değişir hava nem ve sıcaklık kullanılan yakıt yağ ve filtrelerin kirlilik oranı bunda büyük etkendir... Bunları çok iyi bildiğini biliyorum dyno cihazlarınında farklılık gösterdiğini unutmamak gerek o zaman acaba araç gerçekten 106hp mi sorusu komik olmuş bence... dyno cihazı sadece insanı tatmin etme yoludur ve insanın ayağındaki tepki ve zevk değişmişse o dyno da çıkan tüm rakamlar yalandır.. Bu sadece insanın kendi kendini tatmin etme yoludur chip yaparken önemli olan dyno testde aksilikleri gösteren güç eğrisidir....

Geri
Üst Alt