Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Chip, arka tampon, arka spoiler, jant&lastik, alacağım tavsiyeleriniz?

PATRON

Administrator
Arkadaşlar yarım kalan modifiyemi tamamlıyorum kısmetse. Sormak istediklerim;

1-) 17" jant alacağım değerleri ney olması gerekir ( 5cm yayla birlikte kullanacağım)

2-) Aero arka tamponmu yoksa cupra arka tamponmu alayım? ( Ön tamponum cupra tampon )

3-) Makyajlı kasa aero arka tampon alırsam şayet arka spoilerde alsam sırıtırmı araba ön tamponu ele alarak değerlendirirsek?

4-) Lastik olarak 17"jant alacağımdan konforlu ve güvenli marka istiyorum neler önerirsiniz ebatı kaç olacak ayrıca?

5-) Bendeki jantı tekrar takadabilirim belli olmaz 18"jant vardı siyah ET 43 225*40*18 lastikle kullanıyordum yeni lastik almış olsam hangi ebat alayım not ince yanak kesinlikle istemiyorum konforum acayip düşüyor.

6-) Chip tuning işine gireceğim barbarosu öneriyor herkez bende onamı yaptırsam ve yeri nerede? Fiyatı yaklaşık nedir?

Bunlar hakkında çok acil bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar.

Arkadaşlar yarım kalan modifiyemi tamamlıyorum kısmetse. Sormak istediklerim;

1-) 17" jant alacağım değerleri ney olması gerekir ( 5cm yayla birlikte kullanacağım)

2-) Aero arka tamponmu yoksa cupra arka tamponmu alayım? ( Ön tamponum cupra tampon )

3-) Makyajlı kasa aero arka tampon alırsam şayet arka spoilerde alsam sırıtırmı araba ön tamponu ele alarak değerlendirirsek?

4-) Lastik olarak konforlu ve güvenli marka istiyorum neler önerirsiniz ebatı kaç olacak ayrıca?

5-) Chip tuning işine gireceğim barbarosu öneriyor herkez bende onamı yaptırsam ve yeri nerede? Fiyatı yaklaşık nedir?

Bunlar hakkında çok acil bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar.

abicim kendi adıma seçim yapıcak olsay dım arkaya aero tampon alırdım spoilerside alırdım bence aero kit'deki marşpiyeli almadığın sürece sırıtmaz lastik olarak konfor ve yumuşaklıksa michelin seçerdim ben yazılım olarakta kesinlikle barboros bende yeni aracıma da yaptırıcam 2-3 hafta içinde

abi bende 225 40 18 kumho kullanirken konfor inanilmaz düşüktü...her binen bu ne ya falan diyordu..
p zero rosso ya geçtim...arabaya daha önce binen herkes hatta arabalardan hiç anlamayan annem bile bu araba yumuşamiş bariz dedi..
o yüzden 225 40 18 p zero rosso al derim...
zaten bu ölçü dişinda kalın yanaklı bir lastik de 18" le komik duracaktir..

bence yapilacak en güzel hareket
arka tampon cupra + aero spoiler + aero yan etekler + öne lip ( eğer yan etekleri alacaksan lipi koyman şart çünkü yeni cupra tampon çok yukarda duruyor..etekler ile yan taraf iyice alçak gözükecek ön yukarda kalacak..)
ama aero etekleri ve lipi almadan da arka cupra tampon + aero spoiler diyorum..çünkü bunun şu ana kadar yapilmiş örneği yok..ne kadar makyajli kasa spoilerli gördüysem hepsi arka aero tampondu...
hatta fotosunu bulabilirsem dediğim şekilde nasil oluyor yurtdişi sitelerden koyacağim..

fotolar;
IMG_3958.jpg

IMG_3959.jpg

IMG_4018.jpg

IMG_4020.jpg

IMG_4019.jpg

erhan ben bile düşündüm bir an ama bbs ler çok hafif değil..ağir gelirse 1.6 yla iyice deliririm komple satarim arabayi o yüzden hiç bulaşmiyim..
serbay abi bence de kaçirma...

Sen kullandığın ozlardan sonra hafif jant bulabileceğinimi sanıyorsun :D artık çok zor :)

@Volkan,

Valla sanırım cupra tampon daha hoş duruyor arka spoilerle birlikte. Yan marşpiyellere gerek yok arabanın dahada alçalmasını istemiyorum şuanda mahallemin fotosunu çeksem size gülersiniz mahalleme bile yarım debriyajla girebiliyorum yollar rezilllll :=)

@Erhan,

Jant kafamda var BBS veya herhangi birşey almam. Siyah jant var satışta olan ya onu kullanmaya devam edeceğim yada onun aynı şekilde 17 olanını alacağım.

Serbay aklımı çeliyorsun dur be aga, para harcayacak daha iyi yerler varken ne işin var senin aksesuarlarla :p

benim de aklımda chip ve bixenon var. lastik tampon falan pek ilgimi çekmez oldu nedense, gereksiz pahalı oyuncaklar bence. chip, bixenon ile paspas şerit led aydınlatma bendeki arabaya yetecektir fikrindeyim. Yakın zamanda beklentilerim gerçekleşirse asıl modifiyeyi leondan superB'ye geçerek yaparım diye düşünüyorum. aceleye gerek yok.

Cupra Arka Tampon
17 Jant Bence Supertourısmo ve pirelli pzero yada michelin pilotsport olabilir ama ilk tercih pzero olsun
arka spoiler kesin düşün harika bence makyajlılarınki çok güzel
chip te lazım tabi ama bu bizim dememizle olmaz kararı sen ver :p
cnm kardeşim:eek:key:

Geri
Üst Alt