Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Camda oluşan lekeler hk.

hk3443

Kayıtlı Üye
Camda silecek altı ve kenarlarında zamanla oluşan bu lekeleri nasıl çıkarabiliriz? Kireç olabilir diye minimal kireç sökücü ile sildim ama sonuç alamadım20200411_175336.jpg20200411_175347.jpg

İzopropil alkol ile silmeyi denedin mi ustadim? Kirec karisimli toz pislik gibi duruyor. Camsil, izopropil alkol vs temizleyicilerle denemekte yarar var..

Camda silecek altı ve kenarlarında zamanla oluşan bu lekeleri nasıl çıkarabiliriz? Kireç olabilir diye minimal kireç sökücü ile sildim ama sonuç alamadımEkli dosyayı görüntüle 21046Ekli dosyayı görüntüle 21047

Bu lekeler genelde silinse bile bir süre sonra yine ortaya çıkıyorlar
Kesin çözüm olarak (zamanla yine oluyor) en iyi yöntem pasta ve cila ile temizlemek makine ile yapılması gerekiyor el ile çok başarılı olmuyor

Hocam bu lekeler kireç toz lekeleri bu lekeleri çıkartmak için hocamında dediği gibi alkol,tiner,pasta ve çeşitli kireç gidericilerle çıkara bilirsin bunun temel sorunu cam suyu yerine normal Çeşme suyu kullanmaktır ama illaki zamanla yeniden oluşur sürekli temizlemek gerekir.

Hocam bu lekeler kireç toz lekeleri bu lekeleri çıkartmak için hocamında dediği gibi alkol,tiner,pasta ve çeşitli kireç gidericilerle çıkara bilirsin bunun temel sorunu cam suyu yerine normal Çeşme suyu kullanmaktır ama illaki zamanla yeniden oluşur sürekli temizlemek gerekir.
bende de var arabanın orjinal cam suyu ve dışarıdan aldığım cam suyu harici hic bisi kullanmadim

cam temizleme pastası ve cila polisaj makinesi ile uygulama yapmanız gerekecektir. ancak o zaman bu lekelerden kurtuluyorsunuz belli bir zaman sonra yeniden ortaya çıkacaktır bilginiz olsun

Geri
Üst Alt