Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam Filmi Yeni Gelişme

enginasam

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eki 2017
Mesajlar
95
Puanları
18
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın geçen hafta düzenlediği toplantıda Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. maddesinde yapılması planlanan değişiklikler tasarı haline getirildi.

Tasarıda, “Araçların ön camına hiçbir şekilde cam filmi uygulaması yapılamaz. Sürücünün 180 derece ön görüş alanı içerisinde sağ ve solunda kalan yan camlara cam filmi ile birlikte camın toplam ışık geçirgenliğinin en az yüzde 70 olması şartıyla cam film uygulanabilir” denildi.

Yolcu taşıma araçlarında ise acil çıkış camlarına film uygulanamayacak.

2017 YILI CAM FİLMİ CEZASI NE KADAR?

Araçlarda cam filmi kullanmanın cezası 427 lira. Cam filmli araç kullananların sayısı 4,5 milyon civarnda. Cam film söktürmenin bedeli ise ortalama 150 liradan başlıyor.

CAMLARINDA R43 OLAN ARAÇLAR CEZA ALMAYACAK

Cam Filmi uygulama kendinden film camlı araçlar için geçerli olmayacak. Yani camlarında R43 olan araçlar ceza almayacak.
 

memet_one

Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
14,202
Puanları
114
Bütün camlar da R43 yazıyor zaten standart bir durum orjinal siyah camlarda R43 yazan yerin yanında yuvarlak R in üzerinde V harfi bulunuyor

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

enginasam

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Eki 2017
Mesajlar
95
Puanları
18
İlerde daha açıklayıcı bir paylaşım yaparlar diye düşünüyorum.Polis ışık geçirgenliğinin % sini ölçemez belki de taktırdığınız yer size bir belge verecek orada yazacaktır.Bakalım bekleyip görücez
 
Üst Alt