Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam Filmi Cezası..

1. Kurtköy'deki istasyona gitmeyi düşünüyorum sıra bekleyecek miyim ve komple muayene falan olmayacak dimi arabam..
2. muayene işleminden sonra polisin söylediğine göre herhangi bi trafik şubeden aracı temize çıkartabiliyomuşum doğru mudur..
3. cezayı ödeyip, filmleri söktürsem ve muayeneye gitmesem sonrasında ne gibi sıkıntılar olabilir..
4. filmlerin sökülmesi muayene vs. "her şeyi hallettikten sonra" tekrar film çektirsem ve tekrar yakalansam süreç sadece başa döner dimi aracın bağlanması gibi bişi olmaz herhalde. ??

teşekkür ederim..

:)

özellikle ilk 2 sorunun cevabını bilen var mı. ??

:)

eğer sadece filmden ceza yediysen sana bi süre vermiş olmalılar sökme için bu süre içinde filmleri sökerek sana ceza kesen yada senin bağlı bulunduğun trafik şubeye gidip aracından filmleri söktüğüne dair bir memur görerek işlem yapması gerekir yani muayene istasyonuna gitmiyorsun şubeye giderek memura göstermelisin eğer tanıdık varsa rica minnet durumu izah et sökmeden götür sökülmüş gibi görsün :) sonra senin cezanı bilgisayardan filmler işlem görmüştür diye sistemden çıkaracaklar böylelikle 2. film cezası sırasında bağlanmaktan kurtulacaksın eğer bu süre içinde tespite yada şubeye gitmessen bir yerde çevrildiğinde sistemde çıkar ve işlem yapmadığın için araç bağlanır
eğer söküp tespite götüreceksen sonra ister tekrar yaptır ister yaptırmaama filmle yine yakalandığında ilk kez işlem görmüş gibi olacaksın

yiğidim geçmiş olsun.filmleri sokturme. oyle de muayeneden geçiririz. seni aradım ulaşamadım. bi beni arayıver;)

Geçmiş olsun.
31 Aralık günü aynı cam filminden bende arabayı bağlattım :)
1- Muayene için internetten 1 gün önce randevu alabiliyorsun ertesi gün saatinde götürürsen fazla beklemezsin. Üzgünüm araç komple muayene olacak :(
2-Evet Muayeneden sonra temiz kağıdını herhangi bir trafik şubeye götürüp düşürebilirsin. Bu arada film varken de araç muayeneden geçiyor.
fakat film notu düşülüyor polis sorun çıkarıyor. Nasıl bir muammadır bilinmez, TÜV aracı hafif kusurlu olarak geçiriyor ama polis ceza yazıyor :)
3- Cezayı ödemek gibi bir zorunluluk yok. eğer filmleri 1 hafta içinde söküp trafikten düşürmezsen. araç trafikten men görünüyor ilk çevirmede bağlatırsın arabayı. (Plaka sorgusuna girerse) Ben 1.5 sene bu şekilde gezmişim haberim yoktu cezadan :)
4- Evet süreç en başa dönüyor. yeni ceza, yeni ceza puanı, yeni muayene...

çoooook geçmiş olsun..uyuz oluyorum bu filme ceza olayına..bende cam filmi kazandım ceza yemek için mi takacam şimdi ben bunu..sadece arka camlara taksak sorun çıkıyor mu..yiğit bu olay sadece bizde mi yoksa başka ülkelerde de var mı?
neymiş cam kırılmazmış..hırsız mı kırsın..kaza anında patlasın cam kesiklerinden mi yaralanalım??
soru üstüne soru

Geçmiş olsun.
1- Muayene için internetten 1 gün önce randevu alabiliyorsun ertesi gün saatinde götürürsen fazla beklemezsin. Üzgünüm araç komple muayene olacak :(
2-Evet Muayeneden sonra temiz kağıdını herhangi bir trafik şubeye götürüp düşürebilirsin. Bu arada film varken de araç muayeneden geçiyor.
fakat film notu düşülüyor polis sorun çıkarıyor. Nasıl bir muammadır bilinmez, TÜV aracı hafif kusurlu olarak geçiriyor ama polis ceza yazıyor :)
3- Cezayı ödemek gibi bir zorunluluk yok. eğer filmleri 1 hafta içinde söküp trafikten düşürmezsen. araç trafikten men görünüyor ilk çevirmede bağlatırsın arabayı. (Plaka sorgusuna girerse) Ben 1.5 sene bu şekilde gezmişim haberim yoktu cezadan :)
trafikten men gozuken bır arac muayeneden nasıl gecer:)

geçmiş olsun yiğit kötü olmuş :(

sağolasın Efe.. :)

eğer sadece filmden ceza yediysen sana bi süre vermiş olmalılar sökme için bu süre içinde filmleri sökerek sana ceza kesen yada senin bağlı bulunduğun trafik şubeye gidip aracından filmleri söktüğüne dair bir memur görerek işlem yapması gerekir yani muayene istasyonuna gitmiyorsun şubeye giderek memura göstermelisin eğer tanıdık varsa rica minnet durumu izah et sökmeden götür sökülmüş gibi görsün :) sonra senin cezanı bilgisayardan filmler işlem görmüştür diye sistemden çıkaracaklar böylelikle 2. film cezası sırasında bağlanmaktan kurtulacaksın eğer bu süre içinde tespite yada şubeye gitmessen bir yerde çevrildiğinde sistemde çıkar ve işlem yapmadığın için araç bağlanır
eğer söküp tespite götüreceksen sonra ister tekrar yaptır ister yaptırmaama filmle yine yakalandığında ilk kez işlem görmüş gibi olacaksın

süpersin Zafer abim.. :)
C bölge'den ceza yemişim..aradım telefondaki eleman, bilgi sahibi değildi gelin şubeden yardım ederler dedi..ben de yarın cezayı yatırıp, filmleri söktürüp gidicem artık..

yiğidim geçmiş olsun.filmleri sokturme. oyle de muayeneden geçiririz. seni aradım ulaşamadım. bi beni arayıver;)

:) :eek:key:

Geçmiş olsun.

komple muayene işine pek canım yok şubeye göstermeye denicem artık yarın..
teşekkür ederim..

çoooook geçmiş olsun..uyuz oluyorum bu filme ceza olayına..bende cam filmi kazandım ceza yemek için mi takacam şimdi ben bunu..sadece arka camlara taksak sorun çıkıyor mu..yiğit bu olay sadece bizde mi yoksa başka ülkelerde de var mı?
neymiş cam kırılmazmış..hırsız mı kırsın..kaza anında patlasın cam kesiklerinden mi yaralanalım??
soru üstüne soru

sadece arkalardan bişi olmaz muhtemelen Varol abim..
2 senedir vardı film arabamda..sayısız çevirmeye girdim ettim kimisi sadece film var gak guk dedi yatıştırdım ama bu sefer öyle olmadı işte..resmen keyfine kalmış..

geçmiş olsun Yİğit sen de katıldın aramıza, belki söktürmeden halledebilirsin ama ben olsam söktürürdüm, söktürdüm de zaten. Polislerle köşe kapmaca oynamaktansa... Hoş hala oynuyoruz...

geçmiş olsun Yİğit sen de katıldın aramıza, belki söktürmeden halledebilirsin ama ben olsam söktürürdüm, söktürdüm de zaten. Polislerle köşe kapmaca oynamaktansa... Hoş hala oynuyoruz...

sağolasın Ozan..zaten yenilemek niyetindeydim bi kaç aydır fakat komple muayene gerekiyosa sökerim filmleri muayeneye götürmem..onun dışında eğer yarın arabamı temize çıkartabilirsem muayenesiz sadece şubeden tekrar film yaptırır mıyım bilmiyorum artık yolumu polislere göre ayarlamaktan biraz rahatsız oluyorum bugün fark ettim onu da..hea tabii filmsiz de bi tuhaf olursa yaptırıcam yine elbet arabam muayeneden kaçak görünmezse her şeyin sonunda.. :)

Geri
Üst Alt