Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bugün SEAT'ına ne yaptın ?

Araç yarım kontak iken mi geri görüş kamerasında yoksa çalılır vaziyette mi?
Eğer çalışır vaziyette ise parazit yapmadan net görüntüyü iyi almışsınız.

@catres
Ne sormak istediğini anladım.
Vag grubu araçlarda araç çalışır durumda iken geri vitese takınca geri lambasına giden akım düşüyor bu sebeple ekranda parazit oluyor.
Benim de ilk bağlamamda böyle oldu. Parazit ve kapanma yaşadım.
Ama netten biraz araştırdım ve geri vites lambasına giden kabloya bir röle bağlayarak sorunu %90 çözdüm.
Şimdi sadece gece geriye takınca anlaşılabilecek ( o da çözünürlükten dolayı) çok az bir parazit var o da gündüz anlaşılmıyor.

Eğer röle devre şemasına ihtiyaç varsa ve silmediysem atabilirim.

Bu arada görüntü çalışır durumdayken.

@catres
Ne sormak istediğini anladım.
Vag grubu araçlarda araç çalışır durumda iken geri vitese takınca geri lambasına giden akım düşüyor bu sebeple ekranda parazit oluyor.
Benim de ilk bağlamamda böyle oldu. Parazit ve kapanma yaşadım.
Ama netten biraz araştırdım ve geri vites lambasına giden kabloya bir röle bağlayarak sorunu %90 çözdüm.
Şimdi sadece gece geriye takınca anlaşılabilecek ( o da çözünürlükten dolayı) çok az bir parazit var o da gündüz anlaşılmıyor.

Eğer röle devre şemasına ihtiyaç varsa ve silmediysem atabilirim.

Bu arada görüntü çalışır durumdayken.

Evet demek istediğimde buydu . Ama role ile halletmenize sevindim. Bende kapasitör ( kondansatör) takarak hallettim. Hiç parazit yok.
Güle güle kullan

Üstadım hicbir usta arac sahibi gibi ilgilenmez. Bende bir is oldumu elimde gelirse kesinlikle kendim yaparim. Hem zevkini alirim hemde incitmeden yaparim. En iyisini yapmissin insallah problem cozulur..
Aynen bende seviyorum bu tarz islerle uğraşmayı böyle is yaparken paylaşim yapan sizleri de gördükçe güç aliyorum :)

thumbnail_IMG_20200621_202305.jpg

Hafta sonu düldülün ön tampon plaka kısmını boyadım bir de far karartma yaptım. Fena da olmadı gibi.

Kabarcıklanmalardan dolayı Memnun kalmadığım cam filmlerimi söktürüp tekrardan çektirdim...Image1592925065.900082.jpg

Son düzenleme:
Motor plastik kapagi taktim :) seat amblemi yok ama seat amblemi bulursam takarim bulamazsam kalsin oyle sonucta vw audi seat skoda vag demiyorlar bosyere :)

Motorun kirli hali icin kusura bakmayin motor yikatma isini hic sevmem :) artik tozlandikca tozunu alir kapagi yikarim olur biter..

Before...Screenshot_2020-07-02-21-45-55-443.jpeg

After..
Screenshot_2020-07-02-21-45-43-238.jpeg

Bunun disinda aracimda simit tup var. Dun birden bir ses peydah oldu parkeli yolda giderken, isiklara yaklasirken kucuk uyari cizgileri var onlardan gecerken arkadan bir ses takir tukur vurmaya basladi. Dedim takozlar gitti herhalde yada amortisor. Bagajda ne var ne yok indirdim arkadas gecti direksiyona bende bagaja :D

Sesi buldum simit lpg iki civata ile tutturulmus oda sacı esnetiyor ve takir tukur igrenc otesi bir ses yapiyordu.

Onume ilk cikan bir ustaya gittim cozumu vardir diye bir kemer gibi birsey cikardi bagaj sacini 4 yerden daha delip sabitleyecegim dedi. Kalsin dedim :)

Tupu esneterek altina 7-8mm kalinliginda bir tahta parcasi sıkıştırdım (bez bant sarilmis halde)

Diger kenara da iki takoz sıkıştırdım yine bez bant sarili halde. Milim oynama ve ses kalmadi bakalim ne kadar surecek :)

Son düzenleme:
Bunun disinda aracimda simit tup var. Dun birden bir ses peydah oldu parkeli yolda giderken, isiklara yaklasirken kucuk uyari cizgileri var onlarsan gecerken arkadan bir ses takir tukur vurmaya basladi. Dedim takozlar gitti herhalde yada amortisor. Bagajda ne var ne yok indirdim arkadas gecti direksiyona bende bagaja :D

Sesi buldum simit lpg iki civata ile tutturulmus oda savi esnetiyor ve takir tukur igrenc otesi bir ses yapiyordu.

Onume ilk cikan bir ustaya gittim cozumu vardir diye bir kemer gibi birsey cikardi bagaj sacini 4 yerden daha delip sabitleyecegim dedi. Kalsin dedim :)

Tupu esneterek altina 7-8mm kalinliginda bir tahta parcasi sikistirdim (bez bant sarilmis halde)

Diger kenara da iki takoz sıkıştırdım yine bez bant sarili halde. Milim oynama ve ses kalmadi bakalim ne kadar surecek :)
tüpün arasına şilte gibi birşey koy veya silikon sık :D En sevdiğim çözüm yöntemini yapmışsın pratik çözüm.

Geri
Üst Alt