Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu sesin sebebi nedir arkadaşlar?

pckopat_6

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2500devirden sonra vites büyütene kadar gaza bastıkça devir arttıkça dırrrrrrrrrr diye bir ses geliyor arabadan. Tam olarak yerini de tarif ediyim. Direksiyondan motora doğru, motorun sol tarafından sanki metal birşey plastik birşeye çarpıyor gibi devir arttıkça da artan bir ses. Acaba neyden kaynaklanıyor? Fırsat bulursam sesi biryere yükleyip linki koyarım. Arabam cordoba 1.4 tdi s-rider.

Kaputu açıp bi motora bak istersen eğer bakmadıysan.Belki bir şey yerinden yuvasından çıkmıştır ya da vida gevşekliği de olabilir.

Motor kulaklarını falan kontrol etmiştim herhangi bir gevşeklik olduğunu sanmıyorum çünkü devir yükseldikten sonra yapıyor 2500den önce duymuyorum bu sesi bi gevşeklik olsa hafiften başlamazmı motoru çalıştırdıktan sonra her devirde duyulmazmı? Bir de araba yüklüyken daha da bariz duyuluyor bu ses turbodan gelen bir ses olabilir mi acaba?

bence servise sor. bu tip problemlere buradan yardımcı olmak zor.

yüklendikçe hareket eden ısınan bişiler gibi geldi içimden nedense..
egzosttan hatta motor koruma kapağından bile ses geliyo olabilir..

servisin yolu göründü sanırım inşallah önemli bir sorun değildir tdi kullanan arkadaşlar sizde bu şekilde bir ses var mı?

Valla bu tarz ses problemlerinde bıradan yardımcı olabilme ihtimali çok zayıf olmakla beraber, tecrübeli bir kulak belki bu konuda yardımcı olacaktır. Tahmin yürütülecekse öncelikle egzost sistemi ondan sonrada hava filtre kabinini kontrol etmeni veya ettirmeni tavsiye ederim.

servise götürmen şart..
bi ustayı yanına alıp dinletirsin..

Geri
Üst Alt