Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu kadar düşürebildim:))

Gokhan belli bir yer var..avcilardan itibaren floryayaya kadar ..o bolgede trafik akici ise her zaman 4.2 goruyorum..en son havalimaninda kontak kapattigimda 5.8 yaziyor ekranda..utanmasa dizel sesi de cikaracak:)

ah o günleri bende görebilsem keşke :D

biraz daha iner diyip gazı vermek istiyorum izninle Gökhan abi .. :D :D

Annemin mk1 1.9TDI leon'u ile dün 4.2lt/100km ortalama yaptık. Bahsettiğim araba 205.000kmde, 2001 model 1.9TDI 110hp...

çok güzel değer gökhan abim şehir içi mi dur kalkmı bunlar çok etkiliyo abim ama yakın zamanda benden de güzel değerleri eklerim buraya

Maslak-Ataşehir arası 2. köprü yolunda 16" jantlarla 4.3l ortalama görmüşlüğüm var benim de :)
18" Cupra jantlarla (ağırlar baya), 4.8l ortalama görebildim anca aynı yolda.

ya benim araçta bu genel ortlama (2 yazandan bahsediyorum) bazen sıfırlanıyor arkadaşlar kısa süreliğine arabayı stop edip daha sonra çalıştırdığımda bi bakmışım anlık ortalamam (1 yazan) aynen yazıyor 2'ye bakıyorum sıfırlanmış hatta 1'in gerisinden geliyor. neden yapar bunu sizlerde de böyle bir durum oldu mu hiç :s

ben 2 leri gördüm desem Gökhan abi o ikiyi görmek için gaz pedalını söktürür:D

ya benim araçta bu genel ortlama (2 yazandan bahsediyorum) bazen sıfırlanıyor arkadaşlar kısa süreliğine arabayı stop edip daha sonra çalıştırdığımda bi bakmışım anlık ortalamam (1 yazan) aynen yazıyor 2'ye bakıyorum sıfırlanmış hatta 1'in gerisinden geliyor. neden yapar bunu sizlerde de böyle bir durum oldu mu hiç :s

yol bilgisayarı aynı değerleri iki farklı kademede gösteriyor. kademenin birisi belli bir km ya da saat sonrasında kendiliğinden sıfırlanırken, diğer kademe de motor 2 saat stop edildiğinde siliniyor.

bu arada azmetmeye devam çünkü o değer daha da düşer.

birinci kademenin 2. saat stop edildikten sonra sıfırlandığını biliyordum da ikinci kademenin belli bir saat yada km den sonra sıfırlandığını bilmiyordum

O kadar sakin kullanım sonucunda 100 km de genel ortalamayı bugün 4.5 litreye kadar düşürdüm,bundan sonra dahada olmaz sanırım:)

5163.jpg

arabaya alıştıkça daha da az yakacaksınız inanın bana, benim Golf TDI ile rekorum 3,8 istinye- halkalı arası :)

Geri
Üst Alt