Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bu egsoz nasıl?

Ses cıkmasına zaten karsı sen gıtmıssın 76 lık hks tak ustune duz boru cektır demıssın:) Ayrıca bunun b kuralı yoktur Allahın emrı de degıldır ama Japonlarda Hks Almanlardada SS,Miltek,Remus gıbı markalar kullanılır genelde.Yıne sesı ve goruntusuyle alakalı konular tabi o kullanıcıya kalmıs bsey.Ayrıca ewet egsoz sıstemıne o kadar paralar vermek gereksız dogru soyluyosun ama ben su 10 lıralık ıse 100 alınması muhabbetıne karsıyım.Sonucta ortada b ıscılık var,kullanılan krom malzeme var.Yabancı forumlarda bıle adamın ıscılıgıne agzı acık kalmıs ınsanlar var.Cebımde 400 lıram vardır gıder ucuzunu yaptırırım cebımde 1000 lıram vardır gıder pahalısını yaptırırım sonucta 60 bınlık b araca bınyosam ben 1000lık olanını secerım daha kalıtelı bsey yaptırırım.Ankarada egsozcular ucuza mı ıs yaparlar pahalıya mı bılmem ama Istanbulda kendınce marka olcak kadar ıyı ıs yapan bırı olmussa bu adam yaptıgı ısı de 10 lıralık 5 lıralık dıye degerlendırmek yanlıs olur
Egzoz işine giripte sesin artmaması gibi birşey malesef olmaz. Ses "mecburi" olarak istensede istenmesede artacaktır. Konuyu açan arkadaşımız öneri istemiş bende kendisine öneride bulundum. Herkes Supersprint, Milltek takıyor diye doğrusu ve iyisi odur anlamına gelmez. Benim aracımda 62'lik düz boru ve Otto Carbon son susturucu var. Bir arkadaşımın ise Evo 6 TM aracında 76'lık düz boru ve HKS Son susturucu var. Benim arabamdan, çok daha fazla ses çıkıyor. Universal parçaları tercih etmek, egzoz sistemleri konusunda her zaman ayrı avantajlarda sağlayacaktır.
Siz benim demek istediğimi yanlış anlamışsınız. Siz 1000TL'lik işçilik kalitesini başka fiyata sunan bir yer bilmiyorsanız tabiki eliniz mahkum. Ben aynı kaliteyi daha ucuza yapan yerlerden bahsettim. Daha ucuz yerlerden değil. Ankara'da yapılıp, Türkiye çapında marka olmuş araçlarda İskender egzozlar kullanılmıyor. Tuning konusunda İstanbul, Ankara kıyaslaması yapmak bence yanlış. Ankara'da Custom Headers yapan egzoz ustaları da var. İstanbul'da yapan yer ya da İskender Headers gibi birşey daha önce duymadım (İstanbul'da yapılmıyor anlamında söylemiyorum. Daha önce kimseden böyle birşey duymadım.). İstanbul'un bu konularda daha çok yol alması lazım. 1000TL'ye takılabilecek Turbo'lardan bahsettiğim zaman karşılaştığım tepkiler bunun en büyük kanıtı. Çünkü İstanbul bu işi 3000€'luk kitlerle yapabiliyor. Oda hazır kiti alıp takmak.
Ayrıca bir hatırlatma; marka olmanın başlıca kuralı ucuzu süsleyip pahalıya satmaktır. Giyim markaları da bunun başlıca örneğidir.

tesekkurler yardımlarınız ıcın arkadaslar...

Geri
Üst Alt