Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu ışığın anlamı ?

egsoz ışığı lambda sensörü az yada çok okumuş hata vermiş

benzini bp den almazsan bile yanıo :) özellikle shelli hiç sevmz...

peki teknik bir sorun yoksa,serviste ışık kapatılabilir dimi cihaza bağlanınca ?

anlık hata ışığı serviste söndürürler

korkutma çocuğu hemen ayberk anlık hata okuması olması çok yüksek ihtimal ışık söndürülünce tekrar yapabilir benzini bitirsin yeni depo başka yerden alsın yine olursa o zaman lambda arızalıdır

Senin büyük ihtimal lambda sensörü arızalı Tarık :)
Aynı sorun şu an pederin arabada var. Yakıt tüketimi de fazla.

değil... aracı 2006 da aldık alır almaz bakıma sokalım dedik bu ışık yandı daha 100 km kullanmadan... bakımda sorduk bu nedir? benzini nerden aldın dedi usta direk shell dedim bp den alman gerek 1-2 depodan sonra düzelir dedi benim içim rahat etmedi pc ye bağlandı aynen orda yazıo benzinle alakalı bi durum... katkılı benzin sevmezmiş bizim arabalar o yüzden shelli hiç sevmio... ve aynen ustanın dediği gibi 1-2 depo sonra otomatik söndü... :) ama tabi bundan demek saçma olur sadece olabilir demek istedim...

2.5 senedir shellden alıyorum hep ve daha ilk defa böyle bi sorun oldu..inşallah önemli bir problem çıkmaz.yoksa yakıcam artık arabayı

korkutma çocuğu hemen ayberk anlık hata okuması olması çok yüksek ihtimal ışık söndürülünce tekrar yapabilir benzini bitirsin yeni depo başka yerden alsın yine olursa o zaman lambda arızalıdır
Nostradamus gibiyim Abi :D

Geri
Üst Alt