Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bozuk yollarda ve çukura girince gelen bilye (metal) sesi

ACK

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Aracımda bozuk yollarda ve çukurlarda metal sesi gibi bir ses geliyor. Bilye sesinede benziyor tuhaf bir ses. Tam çukura girdiğimde.
Tüm ön takımı kontrol ettirdim. Bir şey bulamadılar. Son çare yarın için Erya'dan randevu aldım. Ben ses takıntısı olan biri olduğum için cam açık gittiğimde duyuluyor ve beni kanser ediyor. Camlar kapalıyken gelmiyor. Belli ki bu sesi yalnızca yayalar duyuyor. Acaba başınıza böyle bir durum geldi mi ibiza kullanan arkadaşlara sormak için buraya yazdım. İnşallah yarın sorunun kaynağını serviste bulabilirsek kaynağı direk buraya yazacağım.

---------------------------------------------------------------

Aracımı servisten aldım. Usta ile birlikte baya bi turladık. Sesi usta da duydu ancak aracın tüm ön takımını kontrol ettiklerini ve herhangi bir sorun olmadığını söyledi. Sesin rotillerden geldiğini ibizalara 15-16 jant takıldığını benim aracımda ise 17 jant olduğundan böyle bir ses geleceğini söyledi. 15 jant takıp sesin devam edip etmediğini görmek istiyorum. Bu sebeple kış döneminde 15 jantlara hoşgeldiniz diyor olacağız.
Bu yüzden şimdilik konuyu kapatmış gibiyim ancak ses daha da artarsa tekrar servis yolları gözükecek.

Son düzenleme:
1.0 2018 İbiza var bende manuel şanzıman bahsettigin gibi bir ses bende gelmiyor hocam. Yani çukura yada kasisten geçerken fln yok

Merhabalar,
Aracımda bozuk yollarda ve çukurlarda metal sesi gibi bir ses geliyor. Bilye sesinede benziyor tuhaf bir ses. Tam çukura girdiğimde.
Tüm ön takımı kontrol ettirdim. Bir şey bulamadılar. Son çare yarın için Erya'dan randevu aldım. Ben ses takıntısı olan biri olduğum için cam açık gittiğimde duyuluyor ve beni kanser ediyor. Camlar kapalıyken gelmiyor. Belli ki bu sesi yalnızca yayalar duyuyor. Acaba başınıza böyle bir durum geldi mi ibiza kullanan arkadaşlara sormak için buraya yazdım. İnşallah yarın sorunun kaynağını serviste bulabilirsek kaynağı direk buraya yazacağım.
Selamlar. Şubat sonunda sıfır aldığım 1.5 150 beygir dsg Seat Leon style paket aracımda aynı ses var. Özellikle arnavut kaldırımlı yollarda belirgin oluyor. Ankara Doğuş'a götürdüm normal dediler. Şanzımanın yapısından dolayı geliyormuş. Aynı şanzımanı kullanan Passat ve Audi a3 sahibi arkadaşlarım var, onlarda bu ses yok diye sorduğumda o araçlarda daha iyi yalıtım olduğu için duyulmuyordur dediler. O gün bu gündür müziğin sesini 1 tık daha açıp geziyorum. Yoksa bu ses ve benzin deposundan gelen çalkalanma sesi beni deli edecek. Duymamaya çalışıyorum. Bu arada bu sesten kaynaklı performans kaybı, vites geçişlerinde sıkıntı gibi hiçbir şikayetim yok.

Seattan ses beklemiyorsaniz yanlis yerdesiniz beyler daha konforlu araclar tercih edilmeli bende sevmiyorum ama 4 yildir net cozum bulamadim seslere gunubirlik cozum bulabiliyorum sonra baska yerde ve surec boyle devam ediyor

Merhabalar,
Araç otomatik mı manuel mi

1.0 2018 İbiza var bende manuel şanzıman bahsettigin gibi bir ses bende gelmiyor hocam. Yani çukura yada kasisten geçerken fln yok
Evet gelmemesi gerekiyor zaten. Az önce aracı ERYA servise bıraktım umarım doludan nasibimizi almayız. Sonucu buraya yazacağım. Bulursak sebebini herkes nasiplensin :)

Fren balatalarından gelebilir ses, tekere ayaginizla vurun ses gelecek mi kontrol edin

Selamlar. Şubat sonunda sıfır aldığım 1.5 150 beygir dsg Seat Leon style paket aracımda aynı ses var. Özellikle arnavut kaldırımlı yollarda belirgin oluyor. Ankara Doğuş'a götürdüm normal dediler. Şanzımanın yapısından dolayı geliyormuş. Aynı şanzımanı kullanan Passat ve Audi a3 sahibi arkadaşlarım var, onlarda bu ses yok diye sorduğumda o araçlarda daha iyi yalıtım olduğu için duyulmuyordur dediler. O gün bu gündür müziğin sesini 1 tık daha açıp geziyorum. Yoksa bu ses ve benzin deposundan gelen çalkalanma sesi beni deli edecek. Duymamaya çalışıyorum. Bu arada bu sesten kaynaklı performans kaybı, vites geçişlerinde sıkıntı gibi hiçbir şikayetim yok.
Bence alakasi olmayan bir durum. Bana soylenen jant boyutuyla da alakasi olmadigini dusunuyorum. Boyle bir sesin gelmemesi gerekiyor. Daha once de gelmiyordu zaten. Bir de kendi ustama goturecegim. En azindan komple altini inceleriz.

Geri
Üst Alt