Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bozuk yollarda ve çukura girince gelen bilye (metal) sesi

Benim araç otomatik ve vites d3 iken kasiste aynı sesi alıyorum. Arkadaşın dediği gibi şanzıman ile alakalı

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dsg şanzumanların kronik sesi,özellikle seatlarda duyulan bir ses.Ben bu sesin kaynağını yalıtım olduğunu düşünüyorum.Eski ateca aracımdada bu ses vardı ve bundan dolayo arabadan soğuma noktasına gelmiştim, şuan tiguan sahibiyim ve dikkat etmeme rağmen gram ses duymadım.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yeni kasa 1.6tdi manuel modelini kullanıyorum aldığımda kale marka balata vardı o balatalar varken ses yoktu ama balata değiştirdikten sonra özellikle düşüşlerde ya da arnavut kaldırımlı yerlerde metal sesi geliyordu ustayla baktık ettik bütün ön takıma sorun yok. sonra sesin balatalardan geldiğini farkettik çünkü balataya vurunca metal sesi geliyordu bildiğin. kaliteli balata almıştım ama tahminin milimetrik boşluğu fazla ve ses yapıyor. balataların kulakçıklarına gri macun gibi bir şey sürüp tekrar monte ettik kesildi ama o macunumsu şeyin etkisi zamanla geçti ve ufak ufak geliyor

yeni kasa 1.6tdi manuel modelini kullanıyorum aldığımda kale marka balata vardı o balatalar varken ses yoktu ama balata değiştirdikten sonra özellikle düşüşlerde ya da arnavut kaldırımlı yerlerde metal sesi geliyordu ustayla baktık ettik bütün ön takıma sorun yok. sonra sesin balatalardan geldiğini farkettik çünkü balataya vurunca metal sesi geliyordu bildiğin. kaliteli balata almıştım ama tahminin milimetrik boşluğu fazla ve ses yapıyor. balataların kulakçıklarına gri macun gibi bir şey sürüp tekrar monte ettik kesildi ama o macunumsu şeyin etkisi zamanla geçti ve ufak ufak geliyor

Ses zaten otomatiklerde mevcut manuelde yapmaz.Eğer manuelde ses yapıyorsa sorun başka yerdedir.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt