Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

BMW motor cezasından kurtulamayacak görünüyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
Nick Heidfeld ve Robert Kubica'ya, Monza'daki motorların tekrar kullanılamayacağının anlaşılmasından sonra, sezonun son bölümlerinde motor değişikliği cezasıyla karşı karşıya kalabilecekleri söylendi.

BMW Sauber çifti, İtalya Grand Prix sıralama turlarında, motorlarının stop etmesi nedeniyle mücadele dışında kalmışlardı. Fakat takım, arızanın kolayca giderilebileceğini ve yeniden kullanılabileceğini umuyordu.

Bununla birlikte, BMW'nin Münih'teki merkezinde yapılan analizlerin ardından, meselenin motorun iflas etmesiyle ilgili olduğu ortaya çıktı. Böylece BMW pilotlarının sezonun geri kalan yarışlarında sadece bir yeni motor daha kullanma hakları kaldı.

BMW Motorsporları Direktörü Mario Theissen, "Monza'daki sıralamalarda yaşanan motor problemlerinin sebebi, motorun subab tertibatıyla ilgili bir kalite problemi. Yani bu motoru bir daha kullanamayız. Her iki pilot da sezonun geri kalanına sadece bir yeni motorla girecek" dedi.

Theissen, "Burada önemli olan soru, bunun sezonu bitirmek için yeterli olup olmayacağız. Olmazsa, dokuncu motoru kullanmak zoruda kalacağız ve bunun sonucu olarak da 10 sıra cezası alacağız" diye konuştu.

Motor konusundaki kötü habere karşın, BMW Sauber, araçta yapılan kapsamlı güncellemeler sayesinde Singapur GP'de güçlü bir performans elde etmeyi umuyor.

F1.09'da yeni ön kanatlar, önemli oranda değişen sidepodlar, tasarımı değiştirilen çift katmanlı difüzer ve modifiye edilmiş arka kanat kullanacak. Takım ayrıca tümüyle yeni bir vites kutusu da kullanacak.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt