Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Biz Bunları Görmek İstiyoruz

arkadaşlar bu ambulans değil itfaiye.en son kaza mahaline ulaştıgında sağ aynaya bakın. ayrıca yolda 2-3 saat kalan bir kaza sonrası bu görüntü çekilmiş yani kimse böyle anlık karar vererek yol açamaz ;)

Tr de olsa millet arabasını bırakıp izlemeye giderdi. Keşke biraz daha az meraklı olsaydık.

arkadaşlar bu ambulans değil itfaiye.en son kaza mahaline ulaştıgında sağ aynaya bakın. ayrıca yolda 2-3 saat kalan bir kaza sonrası bu görüntü çekilmiş yani kimse böyle anlık karar vererek yol açamaz ;)

evet dediğin doğru. ama başka bişeyde olsa bu yine türkiyenin gerçeğini malesef değiştirmiyor..

evet dediğin doğru. ama başka bişeyde olsa bu yine türkiyenin gerçeğini malesef değiştirmiyor..

hakan inan arada bir kaç kanı bozuk çıksada,bizden daha yardımsever bir halk yok.bu olay almanyada olmuş herhalde alman otoban polisi arabası galiba. geçen yıl haberlere konu olmuştu bir kişi almanyada arabasıyla göle uçmuş yolda gören yetişkin almanlar izlemekle yetinmiş aracın batmasını,o sırada orda geçmekte olan türk ailenin kızları yaşları 15-17 arası 2 kız kurtarmıştı,almanı. ödül falan almışlardı hatta.şimdi aynı duyarlı toplum olduklarını düşünürsek.son yine medyaya yansıyan norveç olayı.tamam ben ülkemizin geri kalmışlıgını inkar etmiyorum ama avrupalılara özenmeyelim herşeyiyle.TR de ambulansa,itfaiye ye yol vermeyene çok rastladınızmı bilmiyorum ama peşinden uyanıklık yapayımda gideyim mantığı çok var bu doğru.

edit:evet böyle bir kaza olsa milletimiz izlemeye giderdi,ben giderdim şahsen arabada tek değilsem :)

hakan inan arada bir kaç kanı bozuk çıksada,bizden daha yardımsever bir halk yok.bu olay almanyada olmuş herhalde alman otoban polisi arabası galiba. geçen yıl haberlere konu olmuştu bir kişi almanyada arabasıyla göle uçmuş yolda gören yetişkin almanlar izlemekle yetinmiş aracın batmasını,o sırada orda geçmekte olan türk ailenin kızları yaşları 15-17 arası 2 kız kurtarmıştı,almanı. ödül falan almışlardı hatta.şimdi aynı duyarlı toplum olduklarını düşünürsek.son yine medyaya yansıyan norveç olayı.tamam ben ülkemizin geri kalmışlıgını inkar etmiyorum ama avrupalılara özenmeyelim herşeyiyle.TR de ambulansa,itfaiye ye yol vermeyene çok rastladınızmı bilmiyorum ama peşinden uyanıklık yapayımda gideyim mantığı çok var bu doğru.

TR de yardım sevende cok var serefsızde cok var... gecen sene gozumle sahıt oldum bı olaya ı yuzden ınsanlar bazen karektersız olabılıyor..

İngilizler İngilterede yardım sever oldukları için ambulansa yol vermiyor. Prensiplerinden dolayı veriyor belirtmek istedim :)

İngilizler İngilterede yardım sever oldukları için ambulansa yol vermiyor. Prensiplerinden dolayı veriyor belirtmek istedim :)

ona bakarsan ambulansa yol vermek prensipte değil zorunlu trafik kuralı.
yol verip,vermemek diye insiyatif olmaz kesinlikle tabiki yardımseverlikten kastım görevlinin zamanı çalma veya ne beleyim ambulans arkasına yanaşmadan 2-3 araba önceden dikiz aynasından görüldüğünde yol verilmeli.
ben bunu ne kadar denesemde arkama yanaşmadan ambulans yanımdaki durmadan ben yol veremiyorum kesinlikle.şimdi iyiki bir " halkımız yardımsever" dedim allah size iyilerini göstersin ne diyeyim :)

ona bakarsan ambulansa yol vermek prensipte değil zorunlu trafik kuralı.
yol verip,vermemek diye insiyatif olmaz kesinlikle tabiki yardımseverlikten kastım görevlinin zamanı çalma veya ne beleyim ambulans arkasına yanaşmadan 2-3 araba önceden dikiz aynasından görüldüğünde yol verilmeli.
ben bunu ne kadar denesemde arkama yanaşmadan ambulans yanımdaki durmadan ben yol veremiyorum kesinlikle.şimdi iyiki bir "yardımsever" dedim allah size iyilerini göstersin ne diyeyim :)

Küçük bir yanlış anlaşıma olmuş adamların presipi ambulansa yol vermek değil. Kurallara itaat etmek. Bunun için yol veriyorlar. Bence biz İngilizlerden çok daha yardımseveriz ayrı konu.. :)

Geri
Üst Alt