Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Biraz da Düşünelim istedimmmm ! ! !

ZaferAykan

Kayıtlı Üye
Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun
Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.
Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?
Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.
Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?​

SONUÇ:
Bu cevaplar Japon kaynaklarından alınmıştır.
Çöl zorlukları simgeler.
Hayvanlar ise. . .
Aslan = Gurur
Maymun = Çocuklarınız
Koyun = Arkadaşlar
İnek = Temel ihtiyaçlar
At = Hırslarınız.
Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler

---------- Post added at 23:01 ---------- Previous post was at 23:00 ----------

neyi tercih ettiğimizi öğrenelim arkadaşlar:)

Bir tabakta 7 tane portakal var. Bu portakalları 7 çocuğa birer tane bütün portakal vererek paylaştırın ve hâlâ tabakta bir portakal kalsın?

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

At... (güzeldi teşekkürler)

:)))))

genelde maymun üzerinde duran oluyor.... bakalım daha neler çıkacak ya da neede yoğunlaşacak arkadaşlarımız..???

ben atı bırakmıştım en sona. ama yürümemek içindi. :D biliyosun zafer bakkala bile arabayla gidiyorum :D

:)))))) bilmem mi

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

Bir ağaçta baya bi kuş sürüsü varr karşıdan bir kuş geliyo ve ağaçtaki kuşlara merhaba yüz kuşlar diyor ağaçtaki kuşlarda
biz yüz kuşlar deiliz bizim kadar olsa
bizim yarımız kadar olsa bizim yarımızın yarısı kadar olsa birde sen olsan yüz kuş ederiz demiş ağaçtaki kuş sayısını bulalım?

cevabı daha sonra vereceğim arkadaşlar

inek(sut falan en sonda etını kızgın kumlarda pısırp yemek ıcın.

bu saatte kafayı bu kadar zorlayamam valla zafer. :D :D ama eldeki bir kuş daldaki iki kuştan iyidir. onu biliyorum :D

---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:10 ----------

inek(sut falan en sonda etını kızgın kumlarda pısırp yemek ıcın.

yanınada bir ufak açarsın ogün sen onun şimdi :D

Geri
Üst Alt