Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bilstein amortisörler

ağırlık dağılımından olmasın..
arkalar daha sert olsa binek her türlü otomobillerin hepsi drift car moduna girer..

bılemem yıgıt benım arabada sedan hemde cordobadan ıbızadan her turlu konforlu ama hangı yayı takarsam takayım onude arkasıda takılan yaya gore oturuyor benım arabada mı bır sorun var

spor amortısor olmadan yay takarak herkes drıftcar olmaya çalışmıyor mu?

arkalar zaten yumuşak o yüzden yaylanma yapıyor olmasın? bu arada senin şu arabanın amortisörleri yayları ile uğraştıgını kimse uğraşmamıştır eminim:) neyse güzel bir çözüm buldugunda paylaşırsan tüm ibiza cordoba kullanıcıları rahata(konfora) erecek:)

Artık bu arabadan konfor beklemekten tamamen vazgeçtim. Paldır küldür çatır çutur seslere de alıştım:D Son olarak 4 amortisörü farklı bir markayla komple yenileyeceğim. Zaten bakıma girecek z-rot, tabla burcu falan filan yürürü biraz problemli şu sıralar. Bi 400-500 lira para lazım yoksa hemen yaptıracam. Pederin maaşını beklemek zorundayız:D

Evet arkadaşlar amortisörlerim değişmiş bulunmakta. Ancak sadece amortisörler değişmedi, ön takımlarda değişenler şöyle:

2 amortisör, tabla burçları, sağ salıncak komple, rot, direksiyon kutusu keçeleri (yağ kaçırıyordu)

Bütün işlemlerden sonra evimin etrafında deneme sürüşüne çıktım, ilk etapta gözlediğim normal asfalttaki (çukur/kasis hariç) pürüzleri yani ufak tefek çukurları girintileri çıkıntıları, çukura dökülmüş ama fazla gelmiş asfalt birikintilerini, büyükçe mıcırları artık hissetmiyorum

Konfor olarak kesinlikle %50 kadar bir fark yaşamaktayım. Her zaman gittiğim yollarda gözümü kapatıp eyvah diye geçtiğim yerlerden artık C sınıfı bir araç gibi geçiyorum. 140km yol yaptım değiştikten sonra. 70i otoyol. Her zaman kullandığım Mersin-Adana otoyolu. Bilenler bilir çok fazla yamalı saçma sapan bir otoyol, liman şehri olduğu için tırlar yolların ebesini ....... yine her zaman bu otoyolda kaçtığım kaçamadığımda da paaaaaaat küüüüüüt diye geçtiğim yerlerden sıkıntısız geçiyorum hatta sallanmıyorum bile.

Eski amortisörlerim Sachs markaydı, biri tamamen patlaktı diğeri de artık ömrünü çoktan tamamlamıştı ama patlak yoktu. Bu değişimleri buna göre değerlendirin. 10.000kmdir patlak dağılmış ön düzenle geziyordum, bu değişimleri bu gözle değerlendirin

Aynı zamanda mazot filtresi / yağ (5w-40 castrol egde turbo diesel) / yağ filtresi / hava filtresi / polen filtresi / balatalar / diskler değişti.

Arabam 0'landı çok şükür...

Gerçekten dediğiniz gibi fark olduysa bende değiştirmek isterim çünkü yol sesinden azda olsa bende rahatsızım, güle güle kullanın hayırlı olsun..

Geri
Üst Alt