Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzinli araç ile bu tüketimi yakalayan var mı ?

faruk abi iyi bilir. tekirden çıktım golfle adanaya gidiyorum. tekir tepesinden adanaya inişte tam 50 km ye yakn rampa iniş var. sonrasında adana gişelere doğru 15 20 km kadar rampa. adana gişelere geldiğimde ortalama 3,6 idi. ortalama hızımda 120 civarı idi. (golf 1,6 fsi)

Benim arkadaşımda var 1.6 FSI tiptronik. Çok fazla yakıt yakmasından şikayetçi.

tiptronik diyorsn onlar dsg gibi tüketim düşürenden değil artıran otomatiklerden :)

o değerleri ben hiç gormedim. en son bayramın 2. günü Ankara otobanında ortalama yakıt tuketimi 11.8 di hızım da 185 civarı. Gerçekten sabırlıymışssınız:)

şehir içi leonla bir depo 700 km gördüm desem :D

emre kafa mı buluyon yoksa arabayı iterek mi o km yi yapıyon :D

benim 1.2 ibiza bir depo ile 410 km yaptı bu ay bunda hava filtresinin payı cok buyuk sagolsun melihe uyduk taktırdık ses adamı gaza getiriyor sokecem yakında :)

benim 1.2 ibiza bir depo ile 410 km yaptı bu ay bunda hava filtresinin payı cok buyuk sagolsun melihe uyduk taktırdık ses adamı gaza getiriyor sokecem yakında :)

ekonomi manyağı bi adamdan bahsediyosun.. :D

1.5sn. gecikme gibi ilginç bi bilgi daha.. :)
nedenmiş yavru..

tork hissi yüzünden gaz pedalına daha fazla basınç binebiliyor :)

---------- Post added at 11:13 ---------- Previous post was at 11:11 ----------

dikkat ettiysen farketmişsndir benim aldığım araçta motorun performansından önce yakıt tasarrufu sağlayabilitesi gelir. tsida da çok zorlamadan şehir içi 7 lt/100km ortalama verisinin altına çok rahat inebiliyorsun. kullanım çok farkettiriyor. ben genelde okula 6,7 - 7,5 arası bir ortalama ile gidip geliyorum :)

Geri
Üst Alt