Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzin yakımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
80 km yi geçmedim dediğine göre cok normal bir değer abi ama harika :D Bende 100 tl benzin ile son rekorumu yaptım 390 km :D km de 26 kr yaptım

seni tebrik vede tenkif ederim umut :D:D dediğin gibi dün 40 mil menzil vardı ışık yanıyordu 20 tl benzin aldım bugün bitti km ye baktım 65.7 km götürmüş :(

ama benim arabam orjin :D ve gerçekten çook dikkatli gittim lastik balondu die :D

yol bilgisayarındaki menzil olayına hiç güvenmiyorum..o anki kullanımına göre çok değişiyor.diyelim ki,agresif kullandın,baktın menzil 50 gösteriyor.sonra sakin kullanmaya başlarsan o 50,biraz sonra 60 oluyor,ya da uzun süre 50 de sabit kalıyor. ben genelde yakıt ışığı yanar yanmaz almaya çalışıyorum.o da çok sağlıklı bir ölçüm değil sonuçta,ama ona alıştım diyelim:) bu aralar 50 liralık alıyorum,290-300 civarı gidiyorum.

yol bilgisayarındaki menzil olayına hiç güvenmiyorum..o anki kullanımına göre çok değişiyor.diyelim ki,agresif kullandın,baktın menzil 50 gösteriyor.sonra sakin kullanmaya başlarsan o 50,biraz sonra 60 oluyor,ya da uzun süre 50 de sabit kalıyor. ben genelde yakıt ışığı yanar yanmaz almaya çalışıyorum.o da çok sağlıklı bir ölçüm değil sonuçta,ama ona alıştım diyelim:) bu aralar 50 liralık alıyorum,290-300 civarı gidiyorum.

doğrusu o zaten abi.. :)
arabayı nası kullanırsan menzili de ona göre tekrar hesaplıyo..

20 tl lik benzin nerden baksanız 5-6 litre arası bişey yapar .... bnm araç 5 litre ile 50 km yapar yada yapmaz :) 20 tl lpg atıyorum , yaklaşık 80 km yol gidiyorum :( araba çok yakıo ya , bakıma ihtiyacı var ....!

bu benzin konusunda leon signo otomatik ile bende bugün biraz gülümsedim. sıfırladığım depo ile 100TL benzin aldım, bu sefer 254 km sonra uyarı verdi az kaldı diye. daha gideceği menzilde 60km görünüyor, nasıl bu kez az yaktı bilmiyorum belki kabahat arabada değil de benzin kalitesinde diye düşünmeden edemedim. önceden maximum 240km civarına anca geliyordu ve menzilde artık 0 görünüyordu. Hayırlısı bakalım.

çoook dikkatli nası gidiliyo Umut bize de söylesene..bi yandan gökyüzünü falan mı izledin bişi geliyo mu diye.. :D :D :D

genelde arabanda sorun varsa ciddi lastiğinle ilgli mesela etrafı gökyüzünü izlemek yerine diken üstünde olup nerelerde çukur var diye kolluyosun. Zaten milletin önüne kırmaları tasvip etmeyen biri olduğumdan sakin gidiyorum o günde ekstrayı zorladım. ;) tavsiye ederim hem benzinden hemde candan ekonomi ediyosun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt