Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzin Miktarı ve Performans..

benzın basıncının dusmesı soz konusudur belkıde bellı b sevıyeden sonra,gecen baska b arkadas da aynı seyı soylemıstı hıssıyat olarak

ben de aynı düşüncedeyim tama gaza bastıkca benzin geliyor..pompa ona göre pompalıyor..ama benzin azaldıkça benzin pompası da kensine gelen benzin miktarı ve basıncı azaldığı için..aynı verimde benzin pompalıyamıyor olabilir..çatıdaki su deposu gibi..diyeceğim ama tam emin değilim su azaldıkca suyun debisi azalır araçta aynı yüzde olmasa bile belki bu hissedile bilir mi.?
işte orda merakım var

benzın basıncının dusmesı soz konusudur belkıde bellı b sevıyeden sonra,gecen baska b arkadas da aynı seyı soylemıstı hıssıyat olarak

mantıklı geldı bana
basınc az yada cokken yakıtın pompalanması zor olabılır bellı bı sevıyede motora pompalanma daha iyi olabilir

mantıklı geldı bana
basınc az yada cokken yakıtın pompalanması zor olabılır bellı bı sevıyede motora pompalanma daha iyi olabilir

Bence ağırlık farkı yüksek hızlarda fark yaratıyor aracın yola aktardığı güç sanki daha iyi anlaşılıyor.Boş depo ile dolu depo arasında benim hissiyatıma göre fark var.

xx

Pompa teorisi gerçekçi gelmedi bana çünkü 2 tane benzin pompası var en azından benim arabamda :D

Biri deponun hemen çıkışındaki low pressure fuel pump diye geçen, ikincisi ise motor girişindeki high pressure fuel pump..

Basınç düşüşü olduğunda sistem bir yolla dengeler düşüncesindeyim..

Bu arada bende sezdim aynı şeyi..

Her iki durumdada gidiyor aynı şekilde gerek ivmelenme gerek stabil süratlarde..

1,8 t,106 gti yada 1.6 motorlarda kac tane benzın pompası var :) Kendı arabana gore dusunup gercekcı gelmedı deme bence:)

Pompa teorisi gerçekçi gelmedi bana çünkü 2 tane benzin pompası var en azından benim arabamda :D

Biri deponun hemen çıkışındaki low pressure fuel pump diye geçen, ikincisi ise motor girişindeki high pressure fuel pump..

Basınç düşüşü olduğunda sistem bir yolla dengeler düşüncesindeyim..

Bu arada bende sezdim aynı şeyi..

alp bak sistem dengelesin diye 2 tane koymuş isimleri de yüksek basınç ve düşük basınç..bu basınçlar depo basıncı mı hava basıncı mı?? diye sordum ve sorum mantıksız geldi..ve tabiki benzin basıncı..
düşük basınçlarda arkdan daha fazla çekme yapsın diye koymuşlar galiba ama sen buna rağmen hissetmişsin

Geri
Üst Alt