Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bagaj kapağından gelen sesi hallettim....

bant bi zaman sonra aşınacak tekrar ses yapmaya başlayacaktır destek olarak bi pipet vb. bişey koyup tek kat bant geçmek daha iyi olacaktır sizin için bence

Arkadaşlar Leonların kronik sorunlarından olan bagaj kapağı tıkırtısını en sonunda çözdüm.Daha önce Mert Bey in ilgilenmesiyle garantiden bagaj kilidim değişti ve kısa bir süre ses yapmadı ama gene bir müddet sonra aynı ses tekrar ortaya çıktı ve ben de bu ufak sorunu gözardı ettim.Geçen gün ; bu bagaj kilidi geçtiği mile madem oynayarak ses yapıyor bende bu mili elektrik bandıyla sarayım bakalım ne olacak dedim birkaç tur sıkıca sardım siyah bantla.Şimdi tek tık yok arabamda.Kilidin geçtiği yerin ayarını ileriye veya geriye almayı düşündüğümde kaportacı bagaj kapağının gönyesi bozulur çizgiler içeri veya dışarı taşar dedi yapmadım ve ayarıyla oynamaya gerek kalmadan bu sorunu böyle hallettim.Benzer sorundan şikayetçi olan arkadaşlar varsa denesinler...

Harbiden çok sağol kafayı tırlatacaktım bu ses nereden geliyor diye arabadan nefret edecektim ses yüzünden güzel çözüm ellerine sağlık

Sesi kesmek için bikaç kat tesa bez bant kullanabilirsiniz. Ayrıca döşemecilerden alacağınız arkası yapışkanlı firex kumaşları da daha kalın parça kullanılması gereken yerlerde kullanabilirsiniz.

Bu sesi 1 yıldır çekiyordum sebebini pandizot geçki yuvasındaki boşluktan olduğunu sanıyordum bir süre pandizotu söküp denedim aynı ses yine geldi sağ arka yolcu koltuk katlama kolundan geliyor diye oraya silikon sprey sıktım o da olmadı en sonunda amortisörün bozulduğunu düşündüm çünkü araç burulduğu zaman ses yapıyordu, düşük hızdayken ya da dönüşlerde lık lık lık diye ses geliyordu kafayı yiyecekken 1 liralık elektrik bandıyla çözdük olayı

Ama merak ettiğim bir husus bant sardık diye ilerde kilit dilini bozar mıyız?

Bu sesi 1 yıldır çekiyordum sebebini pandizot geçki yuvasındaki boşluktan olduğunu sanıyordum bir süre pandizotu söküp denedim aynı ses yine geldi sağ arka yolcu koltuk katlama kolundan geliyor diye oraya silikon sprey sıktım o da olmadı en sonunda amortisörün bozulduğunu düşündüm çünkü araç burulduğu zaman ses yapıyordu, düşük hızdayken ya da dönüşlerde lık lık lık diye ses geliyordu kafayı yiyecekken 1 liralık elektrik bandıyla çözdük olayı

Ama merak ettiğim bir husus bant sardık diye ilerde kilit dilini bozar mıyız?
tam olarak nereye sardiniz bantı görsel yuklemeniz mümkün mü acaba

Isaretledigim yerde kilidin gectigi demirin yuzeyine fazla sisirmeden 2 tur sardim. O demir yuzuk gibi hareketli oldugu icin ses yapiyordu.IMG_20201228_182828.jpg

Son düzenleme:
Isaretledigim yerde kilidin gectigi demirin yuzeyine fazla sisirmeden 2 tur sardim. O demir yuzuk gibi hareketli oldugu icin ses yapiyordu.Ekli dosyayı görüntüle 22078
resim için teşekkür ederim. ama bana sanki sag arka kapidan geliyor gibi geliyor bana ses. servis arka koltuk bant sarma işini yaptı ama ses geliyor bide sunroof u havalandırma moduna getirdiğim zaman tıkır tıkır ediyor

Geri
Üst Alt