Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bagaj kapağından gelen sesi hallettim....

RedLeoN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Leonların kronik sorunlarından olan bagaj kapağı tıkırtısını en sonunda çözdüm.Daha önce Mert Bey in ilgilenmesiyle garantiden bagaj kilidim değişti ve kısa bir süre ses yapmadı ama gene bir müddet sonra aynı ses tekrar ortaya çıktı ve ben de bu ufak sorunu gözardı ettim.Geçen gün ; bu bagaj kilidi geçtiği mile madem oynayarak ses yapıyor bende bu mili elektrik bandıyla sarayım bakalım ne olacak dedim birkaç tur sıkıca sardım siyah bantla.Şimdi tek tık yok arabamda.Kilidin geçtiği yerin ayarını ileriye veya geriye almayı düşündüğümde kaportacı bagaj kapağının gönyesi bozulur çizgiler içeri veya dışarı taşar dedi yapmadım ve ayarıyla oynamaya gerek kalmadan bu sorunu böyle hallettim.Benzer sorundan şikayetçi olan arkadaşlar varsa denesinler...

ben de bi kaç gündür sesler duyuyorum arkadan ama ilgilenmedim hiç..
neyse hallolması güzel.. :)

Paylaşımın için teşekkürler güzel bir bilgi.. Ben aracım varken sorun yaşamadım bundan dolayı şanslıymışız :)

Aykut değişen parçanında garantisi vardır sevgili dostum bir ayaklanayım da bana bir özel mesaj atsana bir bakalım ne yapabiliriz

Aykut değişen parçanında garantisi vardır sevgili dostum bir ayaklanayım da bana bir özel mesaj atsana bir bakalım ne yapabiliriz

Abi çok sağol şu an bir sıkıntı yok; bu halde bile yardımcı olmaya çalışıyorsun ya süpersin yaa...

konu eski ama sıkıntı aynı gibi birşey , 2013 ıbıza arkadan bozuk yollarda ve tümseklerden yavaşta geçsem bir tıkırtı gibi sallantı gibi bir ses geliyordu araç 2000km de bu gün ses gelen yeri keşfettim , arkadaşlar ; kilide ek olarak ses kesilmediyse eger bagaj kapagının içte kalan kısmında sileceğin mekanizmasını örten plastik parça ses yapıyor ... kapak kapalıyken bagaj kapağına yumruk atar gibi vuruyorum hafiften bır zırıltı tıngırtı benzeri bir ses geliyor , kapalıyken araya bez sıkıştırıyorum vuruyorum tık yok ona basan iki tane süngerimsi birşey var ama elimlede baktığımda kısa kalıyor ikiside ,araba da tık yokken o ses beni deli etmişti servisede gitmedim en iyisi kendim bulayım gideyim diye düşündüm 3000 bakım için gidince söylüyeceğim bakalım ne diyecekler ...şimdi o ses gidince bozuk yollarada girsem sadece lastiklerin sesi geliyor ;)

Geri
Üst Alt