Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bagaj bazen açılmıyor

kadirtas001

Kayıtlı Üye
arkadaşlar hayırlı günler aracım leon fr henüz 8binde bagaj bazen açılmıyor yani şöyle söyleyim ilk denememde açılmıyor bazen.kapilari tekrar kilitleyim aciyorum açılıyor yani sebebini bulmaya çalışıyorum garantili araç servise goturcem soracağım elbet ama onlar bi sıkıntı yok dicekler. çok nadir yapıyor bunu serviste yapma ihtimali 1000de1 sorun neyden kaynaklı olabilir kilit sistemi tozlu bile degil.

Kapı ve bagaj kilitleri vag grubunun kronik problemlerindendir.
10 araçtan 7-8 inde kesin bir kilit problemi çıkar.

Logoyu ilk seferde düzgün şekilde sonuna kadar kaldırdığınızı düşünüyorum, öteki türlü hızlı bir şekilde logoyu çeker ve bırakırsanız bagaj kilidi açılmasına rağmen bagaj açılamadan tekrar takılı kalır.

Düzgün şekilde kaldırmaktan kastım, logoyu kaldırdığınızda 2 farklı ses çıkıyor ya, önce biraz daha tiz, sonra biraz daha kalın iki ses çıkar, ikisi de çıkana kadar logoyu yukarı konumda tutmanız lazım.

Ya da anahtardan açarsanız, sadece sadece ilk sesi çıkarır, sizin gene arada logoyu kaldırmanız gerekir, bunu da yaklaşık 1 sn içinde yapmazsanız bagaj tekrar açılmaz.

Anladığım kadarıyla sizin bahsettiğiniz durum bunlardan farklı. Eğer öyle ise garantili araç, götürün baksınlar ama dediğiniz gibi muhtemelen normal der gönderirler.

Aynı sorun bende de vardı 2016 Leon aracım. Araç garantili olduğu dönemdeydi. Garanti kapsamında değişti kilit mekanizması tekrar olmadı.

ben 3 tane video cektim birini paylasayim ayrıca servise gidecegim gidisattan haber vererek yazacagim buraya cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

youtube a video olarak attım bakabilirsiniz fikir olur
Yukarda @faw13 arkadaşın dediği gibi logoyu tam yukarı kaldırmıyorsanız açmaz ama kaldırdığınızdan eminseniz sorun şöyle; logoyu açtığınızda içinde bir swiç oluyor yani sivice basıyor diye hatırlıyorum logoyu sökmüştüm , bendeki sıkıntı şuydu logoyu kaldırıyorum bagajı açıyorum ve logo eski konumuna geri dönmüyor (Logolu geri vites kamerası var gibi açık kalıyor) elle tekrar eski haline getiriyordum sonra içindeki mekanizmaları söküp temizlemiştim tabi benim aracım 4 yıllıktı o zaman sizinkisi yeni. Dediğim gibi muhtemelen sivce basma noktasında sıkıntı var.

yok sonuna kadar dayanıyor logo açılma sesi gelmiyor bazen geliyor bagaj kilidini serbest bırakmıyor

Elinizde video olması gayet güzel. Bence vakit kaybetmeden en yakın yetkili servise giderek bu video ile müracaatta bulunun. Kilit mekanizmasının değişmesi sonucu muhtemelen sorununuz çözülecektir.

Salı günü aracı servise bıraktım logo ile beraber kilit mekanizması değişti sorun düzeldi.

Geri
Üst Alt