Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Başkent Rallisi'ne polis engeli

cüneyt_cup

Kayıtlı Üye
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Başkent Otomobil Off Road Kulübü'nün düzenlediği 2009 Başkent Rallisi, polis tarafından durdurularak iptal edildi.
Ankara'da bir alışveriş merkezinin önünde başlayan 1. Başkent Rallisi, 11 aracın katılımıyla sabah saat 10.00'da start aldı. Alışveriş merkezinin açık otoparkında ''zamana karşı seyirci özel etabı'' sırasında 3. aracın pisti terk etmesinden sonra polis ekipleri yarışı 10.22'de durdurdu. Yarışın izin kağıdını görmek isteyen polis ekipleri, yarış araçlarını tek tek kontrol etmek istedi. Yarışı düzenleyen yetkililer ve polis ekipleri arasında uzun süren tartışmalar yaşandı. Polis ekiplerinin, alınan iznin kapsamının dışına çıkıldığı ve bazı araçlarda ruhsat bulundurulmaması nedenleriyle yarışın koşulmasına izin vermediği öğrenildi. Polislerin yarışı iptal etmesi kararına, pilotlar ve federasyon yetkilileri tepki gösterdi.

2009 yılı Türkiye tırmanma şampiyonu Burak Nomer, yaptığı açıklamada, ''Biz buraya İstanbul'dan start almaya geldik. 20 senedir yarışıyorum. ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bize her yerde polis ekipleri yardımcı olurken, burada bizi engelliyorlar'' dedi.

prosedürlerde bi eksiklik vardır atlanmıştır. kaza olup kötü sonuçlar çıkmasından daha iyi bir sonuç gibime geldi benim.

pfffff..
nası bi memleketiz ya.. :S

bence çok can sıkılmaması gerekli, güvenlik önlemine dair çok fazla bir detay göstermediler. Eğer atlanmış bir durumda yada yeterince yapılmamışsa bence hayırlı bir sonuçtur. Değilse yazık olmuş tabiki.

haberlerde duydum 5 aracı trafikten men etmişler
eklemeyi unuttum ..)

bence çok can sıkılmaması gerekli, güvenlik önlemine dair çok fazla bir detay göstermediler. Eğer atlanmış bir durumda yada yeterince yapılmamışsa bence hayırlı bir sonuçtur. Değilse yazık olmuş tabiki.

+Katılıyorum

---------- Post added at 21:01 ---------- Previous post was at 21:00 ----------

haberlerde duydum 5 aracı trafikten men etmişler
eklemeyi unuttum ..)

Yok artık :eek:

Cüneyt haberin aslını koysana merak ettim

az önce atv verdi yok arkadaş bu ülke gelişemez :D :D

Ferit bu kadar karamsar olmak doğru değil, ben bu noktaya gelinmesini hem başarı hemde fiyasko olarak beraber değerlendiriyorum. Birileri bir organizasyon yapıyor insanlar farklı şehirlerden kalkıp gidiyor ama biyerde eksik bişey kalınca sonucun neler olacağını öğreniyorlar.

Her yenilgi aslında başka bir zaferi tetikliyor. Bu adamlar aynı organizasyonu şimdi yapmaya başlasalar çok daha iyi sonuçlar çıkabilecek ortaya.

Geri
Üst Alt