Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Büyüyen Jant ve Lastiklerin Etkileri

faydalı bilgiler teşekkürler kardeşim.. :) :eek:key:

Benim aracımın orjinal lastik ebatları 185/60/15' di.Onu 215/45/17' ye çıkarttım ve genişleyen taban yüzünden 0.2 lt' lik tüketim artışı dışında hiçbir kaybım olmadı.Ne performansda nede konforda.Tamamen seçeceğiniz jant ve lastik markasıyla alakalı birşey bu.Gidip okkalı bir jant alırsanız arabanızın hem ön takımları zarar görür hemde performansı düşer.Ucuz olsun diye bu tarz işlere girişmek hatalı bir davranış bence.Sırf görüntü için aracınızı zorlamayın.

Çok faydalı bilgiler, teşekkürler. İlave olarak, taban genişledikçe, suda kayma-kızaklama kötüleşir. Daha da kötüsü, görünüm için iri lastiklere geçilince, çan-çin-çon marka lastik fiyatları oldukça cezbedici oluyor, hız endeksine gelemden parçalanan markalar var. Parçalanmayanlar da, genelde . 10.000km ler sonrası beton gibi sertleşliyor.

çok yararlı bi paylaşım olmuş.Bende 18'' düşünüyorum kullananlarda o servislerin söylediği problemleri hiç yaşamamışlar.Bakalım artık...

jant büyüdükçe böbrek taşlarını dökme şansın artar.
bunu da ekleyebiliriz faydalarına

Geri
Üst Alt