Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aux girişi bulamıyorum

Çınar33

Kayıtlı Üye
2013 model Leon 1.2 TSİ referans paket araçım yeni aldım ve araç özelliklerinde aux giriş olmasına rağmen araçta bulamadım ve tlf bağlayamıyorum bilen arkadaşlardan konuyla ilgili yardımcı olurlarsa sevinirim

Torpidoya baktınız mı? Eski Leon'umda USB bağlantısı torpidodaydı. Yoksa kullanım kılavuzunda farklı donanım seviyeleri için nerede olduğunu gösterecektir. Radyo sisteminin kullanım kılavuzu farklı bir kitapçıktır, araç kılavuzunda olmayabilir.

Yani torpidoda USB girişi var oda ne işe yaradığını bilmiyorum tlf bağlıyorum kullandırmıyor anlamadım kullanım klavuzunu okudum ordada yeni leonlar için açıklama yapıyor

bluetooth var mı aracınızda? varsa aux ile uğraşmadan araç ile senkronize edebilirsiniz. USB'den bağladığınızda telefonu dosya transferi moduna getirmeniz gerekir, yoksa sadece şarj olur. USB ile bağlayıp araç radyosundan media-usb sekmesine geldiğinizde telefonunuzdaki müzikler çalmaya başlar ama spotify/youtube music gibi bir müzik hizmeti kullanıyorsanız bunu USB ile aktaramazsınız, aux ya da bluetooth kullanmanız gerekir.

Eğer torpidodaki USB portu aşağıdaki gibiyse üst kısmı AUX girişidir. Benim eski aracımda da 5" renkli ekranlı model vardı, USB girişi bu şekildeydi.

maxresdefault.jpg

Eğer radyonuz aşağıdaki gibi siyah-beyaz ekranlı olan model ise, bluetooth olmaması lazım, bu durumda media menüsünden kaynak seçimi yaptığınızda aux çıkıyor mu karşınıza?

2014_seat_leon_st_34_1920x1080.jpg

İlk attığınız resimde USB aux girişi olan bölümde benim araçta sadece USB var aux girişi yok maalesef ve araştırmalarıma görede araçta media olarak sadece sd kartla ve USB kullanabiliyorum artık USB ile idare etmeye çalışacağım
Detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim allah razı olsun çok yardımcı oldunuz

USB ile kullanmak daha iyi değil mi?
Müzikleri telefonda tutuyorsanız evet USB daha iyidir ses kalitesi, direksiyon kontrollerinin çalışması vs olarak ama ben örneğin 3 senedir spotify premium kullanıyorum, bunu araca USB ile aktarmanın Android Auto veya Apple Carplay dışında bir yolu yok mesela. Bluetooth veya aux kullanılması gerekiyor. İhtiyaçlara göre değişir yani durum.

Müzikleri telefonda tutuyorsanız evet USB daha iyidir ses kalitesi, direksiyon kontrollerinin çalışması vs olarak ama ben örneğin 3 senedir spotify premium kullanıyorum, bunu araca USB ile aktarmanın Android Auto veya Apple Carplay dışında bir yolu yok mesela. Bluetooth veya aux kullanılması gerekiyor. İhtiyaçlara göre değişir yani durum.
Bluetooth USB al hocam

Bluetooth USB al hocam
Hocam ben Android Auto kullanıyorum zaten araçta :) Bluetooth USB diye birşey araçlarda olmaz Bluetooth AUX adaptörler vardır, o da konuyu açan arkadaşın arabasında AUX girişi olmadığı için bir işe yaramayacaktır.

Hocam ben Android Auto kullanıyorum zaten araçta :) Bluetooth USB diye birşey araçlarda olmaz Bluetooth AUX adaptörler vardır, o da konuyu açan arkadaşın arabasında AUX girişi olmadığı için bir işe yaramayacaktır.
Hocam aynen dediğiniz gibi onuda araştırdım ama oradanda bi çözüm yolu bulamadım bana kalan multimediayı değiştirmek olacak galiba

Geri
Üst Alt