Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Audi Q7 nasıl bu hale getirilir?

3 yerde yanlışımız var;
- Aileler duyarlı olmalı, çocuklara bu kadar performanslı arabalar vermemeli
- Devlet duyarlı olmalı, yolları adam gibi doğru eğimde yapmalı
- Sürücüler duyarlı olmalı, alkol almışlarsa asla ve asla hız yapmamalı
Günümüzde üretilen arabalar zaten 200km/h hıza öyle yada böyle çıkıyo. Bu yüzden gençlerin altına hızlı araba vermekle alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum ben.
Bence sorun şuralarda:
-Devlet adam gibi yol yapmalı.
-Devlet adam gibi ceza uygulaması yapmalı.
-Devlet adam gibi trafik ve araç kullanma eğitimi vermeli.

Benim arkadaşlarımdan birtanesi Ankara Atılım Üniversitesinde 2 yıl boyunca okutmanlık yaptı. Sırf onun zamanından hatırladığım 3 tane öğrenci kazası biliyorum. Birisi BMW 6.30 ci arabasıyla yağmurlu birgünde aşırı sürattan eskişehir yolunda birtane kocaman yol lambalarından (şu 7-8 mt boyunda olanlardan) birini devirdikten sonra yolun karşısına geçip bir arabayıda haşat etmişti, sonuç çocukla beraber diğer arabadaki iki kişide ölmüştü. Çocuk sadece 18 yaşındaydı. Bir diğer kaza da konya yolu kepekli mevkinden aşağı inerken olmuştu, çocuk yine 18 yaşındaydı ve içindeki 3 arakadaşıyla beraber dehşet verici bir kaza geçirmişler; yolun yapısına uygun olmayan bir süratten dolayı yolu ayıran beton duvara çarpararak ve defalarca takla atarak öldüler. 3 yerde yanlışımız var;

hepside arkadaşımdı ve hiç o tarz insanlar değildi yazıl oldu..:( en kötüsüde 6.50 Tanerin kazası:( Allah rahmet eylesin hepsine..

Benim arkadaşlarımdan birtanesi Ankara Atılım Üniversitesinde 2 yıl boyunca okutmanlık yaptı. Sırf onun zamanından hatırladığım 3 tane öğrenci kazası biliyorum. Birisi BMW 6.30 ci arabasıyla yağmurlu birgünde aşırı sürattan eskişehir yolunda birtane kocaman yol lambalarından (şu 7-8 mt boyunda olanlardan) birini devirdikten sonra yolun karşısına geçip bir arabayıda haşat etmişti, sonuç çocukla beraber diğer arabadaki iki kişide ölmüştü. Çocuk sadece 18 yaşındaydı. Bir diğer kaza da konya yolu kepekli mevkinden aşağı inerken olmuştu, çocuk yine 18 yaşındaydı ve içindeki 3 arakadaşıyla beraber dehşet verici bir kaza geçirmişler; yolun yapısına uygun olmayan bir süratten dolayı yolu ayıran beton duvara çarpararak ve defalarca takla atarak öldüler. 3 yerde yanlışımız var;

Bende atilimdayim daha yeni bı arkadasımı daha kaybettim bı hevesle ne canlar yaniyor ne ateşler dusuo

fena gırmısler ama alkol var hız var allahtan sucsuz bırısının canını yakmamıslar

benım bır dusuncem var acaba haklımıyım dır sımdı fiestayla anı fren yaptıgımda trkkkk hemen duruyor cunku arac hafıf ancak jeep te frene basınca aracın durması her ne kadar frenlerı kalıtelı olsa dısklerı buyuk olsada zorluyor cunku 2 2,5 tonu durduruyorsun boyle bır kaza anında allah gostermesın hafıf araba carpar arkası yukarı kalkar tabıkı zarar gorur ancak buyuk aracta g kuvvetı ıle arka bolum carpan on bolumu daha cok ezmez mı ?? sonucta 2 ton un baskısı var o hızda

Günümüzde üretilen arabalar zaten 200km/h hıza öyle yada böyle çıkıyo. Bu yüzden gençlerin altına hızlı araba vermekle alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum ben.
Bence sorun şuralarda:
-Devlet adam gibi yol yapmalı.
-Devlet adam gibi ceza uygulaması yapmalı.
-Devlet adam gibi trafik ve araç kullanma eğitimi vermeli.

aynen ole e5te sırket arabaları ve bunlar gıbı bırsuru arac rahatlıkla 150km\ye cıkabılıyor ama su 3 maddeyı yapsalar hıcbır sorun olmayacak su anda mecıdıyekoy e5te tam samıyen stadının ızasında resmen yerde 2 serıdi kaplayan demır parcası var yerde ustunden gectıgın gıbı arac havalanıyor...

zaten ceza denen bırsey yok kırmızıdan gecmek catır catır makas vs... sonucları cok kotu oluyor ama ufacık cezalarla atlatılabılıyor....

ama en guzelıde ehlıyetı alırken olanlar...

denetim anca cam filmine olursa boyle olur diye düşünüyorum. Tamam insanlar basmasın etmesin ama basıcak ta bir yerleri olsun. Adam akıllı herkesin bütçesini sarsmayacak bir pist olsun rahatlıkla girip 3 kuruş sigorta parası odeyip gönlünce bassın. Adam gibi yollar yapılsın. O kadar vergiye yollara kırmızı halı serilmesi lazım.

Geri
Üst Alt