Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Audi Q7 nasıl bu hale getirilir?

allah hepimize hayırlı ölümler nasip etsin.işte bunları izlerken yok ya bu yapılmaz bu nasıl olur bidaha töbe gibi kelimeler yapıyoruz ama lanet olası direksiyon başına geçince bunlar hep unutuluyor.allah hepimize akıl fikir versin:(

Bizim burada oldu kaza.
ESP'yi kafesten daha önemli görenlere belgesel niteliğinde video.

adımı zikretmekten bu kadar korkma.. ;)

daha 2-3 sene önce bi co pilot öldü kafese rağmen WRC'de, Markko Martin'in adı aklımda değil..vakti zamanında konusunu açmıştım o adamın..

WRC'de bile duruma göre içerdekinin koruyamıyosa kafes %100 çözüm değildir..
senin sanayi tipi kafesin mi koruyacak..
git önce kafes hangi şartlar altında işe yarar kaç kg'ye ne çapta hangi arabaya nası konur onları öğren bana laf atacağına her zaman ki gibi..

adımı zikretmekten bu kadar korkma.. ;)

daha 2-3 sene önce bi co pilot öldü kafese rağmen WRC'de, Markko Martin'in adı aklımda değil..vakti zamanında konusunu açmıştım o adamın..

WRC'de bile duruma göre içerdekinin koruyamıyosa kafes %100 çözüm değildir..
senin sanayi tipi kafesin mi koruyacak..
git önce kafes hangi şartlar altında işe yarar kaç kg'ye ne çapta hangi arabaya nası konur onları öğren bana laf atacağına her zaman ki gibi..
Büyük kayıpmış WRC'deki kayıp. 200km/h ile uçurumdan uçup ağaçlara vuran arabalar için sahiden büyük kayıp.
Alalım birer tosba 80'le kafa kafaya sokalım sen kafessizin içinde ol ben diğerinin.

Adını zikretmekten korkuyorum bide o var. Beni daha fazla korkutma lütfen.

Benim arkadaşlarımdan birtanesi Ankara Atılım Üniversitesinde 2 yıl boyunca okutmanlık yaptı. Sırf onun zamanından hatırladığım 3 tane öğrenci kazası biliyorum. Birisi BMW 6.30 ci arabasıyla yağmurlu birgünde aşırı sürattan eskişehir yolunda birtane kocaman yol lambalarından (şu 7-8 mt boyunda olanlardan) birini devirdikten sonra yolun karşısına geçip bir arabayıda haşat etmişti, sonuç çocukla beraber diğer arabadaki iki kişide ölmüştü. Çocuk sadece 18 yaşındaydı. Bir diğer kaza da konya yolu kepekli mevkinden aşağı inerken olmuştu, çocuk yine 18 yaşındaydı ve içindeki 3 arakadaşıyla beraber dehşet verici bir kaza geçirmişler; yolun yapısına uygun olmayan bir süratten dolayı yolu ayıran beton duvara çarpararak ve defalarca takla atarak öldüler. 3 yerde yanlışımız var;
- Aileler duyarlı olmalı, çocuklara bu kadar performanslı arabalar vermemeli
- Devlet duyarlı olmalı, yolları adam gibi doğru eğimde yapmalı
- Sürücüler duyarlı olmalı, alkol almışlarsa asla ve asla hız yapmamalı

Benim arkadaşlarımdan birtanesi Ankara Atılım Üniversitesinde 2 yıl boyunca okutmanlık yaptı. Sırf onun zamanından hatırladığım 3 tane öğrenci kazası biliyorum. Birisi BMW 6.30 ci arabasıyla yağmurlu birgünde aşırı sürattan eskişehir yolunda birtane kocaman yol lambalarından (şu 7-8 mt boyunda olanlardan) birini devirdikten sonra yolun karşısına geçip bir arabayıda haşat etmişti, sonuç çocukla beraber diğer arabadaki iki kişide ölmüştü. Çocuk sadece 18 yaşındaydı. Bir diğer kaza da konya yolu kepekli mevkinden aşağı inerken olmuştu, çocuk yine 18 yaşındaydı ve içindeki 3 arakadaşıyla beraber dehşet verici bir kaza geçirmişler; yolun yapısına uygun olmayan bir süratten dolayı yolu ayıran beton duvara çarpararak ve defalarca takla atarak öldüler. 3 yerde yanlışımız var;
- Aileler duyarlı olmalı, çocuklara bu kadar performanslı arabalar vermemeli
- Devlet duyarlı olmalı, yolları adam gibi doğru eğimde yapmalı
- Sürücüler duyarlı olmalı, alkol almışlarsa asla ve asla hız yapmamalı

doyarlı olmak gerekir doğru tespit. Fakat sürat işte namussuz acımıyor. çok can alıyor; çok can yahıyor; genç arkadaşlar hıza kurban oluyor. hele ki alkolda yanlarında olursa. . . allah rahmet eylesin; herkesi bu kötü sondan korusun..

Geri
Üst Alt