Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ateca kullanıcısı tecrübe ve yorumlar

memet_one

Administrator
IMG-20170929-WA0036.jpg IMG_0103.jpg IMG-20170929-WA0041.jpg IMG-20170929-WA0039.jpg IMG-20170929-WA0038.jpg

Leondan sonra aklımda olmamasına rağmen bir değerlendirme ile aldım

Ilk izlenimlerim çok güzeldi dışarıdan bakıp incelemiştim fakat kendi aracı olunca daha farklı oluyor insanın
Uzun yol olarak çanakkale ve bursa ya birkaç defa gittim gerçekten araç uzun yolda gösteriyor kendini ben hergün daha hayran olarak biniyorum

Aracın muadillerinin donanım olarak rekabet gücü daha fazla. Bazı markalar bildiğiniz üzere görsel konfora dijital konfora önem veriyor. Ben 1.4 EcoTSI ACT 150 DSG xcellence sahibiyim. Araç C7 Segmentinde bir SUV. Piyasadaki rakiplerini aşağıdali tabloda görebilirsiniz. Bu tablo incelendiğinde bu sınıf ve segmentte aslında çok fazla elle tutulur rakibi olmadığını göreceksiniz. Mevcut bazda en fazla satış gören qasqhai ve kadjar aslında iç hacim olarak, ergonomi olarak Ateca'nın size sunduklarını sunamıyor. Haliyle rekabette bir tık geride kalıyorlar. Bu aracın eksikleri var mı evet var. Donanım olarak özellikle bu sınıftaki bir aracı eksik bıraktıkları yerlerden biri medya sistemi. Tamamı standart navigasyonlu ve video oynatabilir olmalıydı. Yedek parça ve aksesuar, araç çok yeni olduğu için yeterli değil ancak aynı problemi Fiat 500 serisi, chevrolet, opel mokka x gibi yeni gelen modellerin hepsi yaşadı. Haliyle bu global bir sorun. Ben @memet_one gibi aracı her kullandığımda yeniden hayran oluyorum. Çünkü duruşu tarzı keyfi çok üst düzey. Birde şuna da alıştım ışıklarda kafayı camdan uzatıp bu ney arkadaş seat'ın hangi modeliymiş diyenler çok oluyor :). Gücün ete kemiğe bürünmüş hali Ateca, kemik hali Leon diyebiliriz.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
cb77486564b0cce31fbe96b30260b36a.jpg

Maşallah, güzel araç. 1.6 TDI'ya DSG opsiyonu gelince ideal kombinasyon hazır olacak.

Ben bu tarz araçlara çok mantıklı bakıyorum. Ki bir tanesine sahibim. Ben aracı alırken ihtiyaç, donanım, kalite ve fiyatına bakarak alıyorum. Marka benim için ikinci plânda. Sizler de böyle düşünerek ateca almissiniz. Güle güle kullanın
İçlerinde cidden çok güzel arabalar var, hala atecayi canlı göremedim.
Her ne kadar c7 olarak hepsi aynı listede de gözükse aralarında farklı farklı sınıflara ayırabiliriz. O yüzden birbirleriyle kiyaslarken dikkat etmek lazım.

Ben bu tarz araçlara çok mantıklı bakıyorum. Ki bir tanesine sahibim. Ben aracı alırken ihtiyaç, donanım, kalite ve fiyatına bakarak alıyorum. Marka benim için ikinci plânda. Sizler de böyle düşünerek ateca almissiniz. Güle güle kullanın
İçlerinde cidden çok güzel arabalar var, hala atecayi canlı göremedim.
Her ne kadar c7 olarak hepsi aynı listede de gözükse aralarında farklı farklı sınıflara ayırabiliriz. O yüzden birbirleriyle kiyaslarken dikkat etmek lazım.

Kesinlikle doğru örneğin Q2 ve Q3 aynı listede olamaz. Kıyaslama yaparken çoklu değişkenlerin bir çoğu aynı seviyede olmalı. Elma ile Elma karşılaştırılmalı.

merhaba arkadaşlar
bu aracı golf 7 ile konfor ve yalıtım olarak karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar. Fikri olan varmı?

merhaba arkadaşlar
bu aracı golf 7 ile konfor ve yalıtım olarak karşılaştırırsak nasıl bir sonuç çıkar. Fikri olan varmı?
Şahsi fikrim, otobanda golf daha atak ve konforlu dur. Ses yalıtımı olarak golf daha iyidir (SUV araçlar yüksek olduğu ve rüzgar çarpma noktası fazla olduğu için çok ses alabilir), kasisli ve kötü yollarda SUV araçlar daha iyidir, SUV lar yüksek olduğu için sürüşte daha çok güven duygusu verirler.
11 sene sedan/ hb araç kullandım, 6 senedir SUV araç kullanıyorum, bundan sonra da belli araçlar hariç suv araca devam.

Ateca yı golf7 ile karşılaştırmak hata olur. Daha doğrusu bir seatı bir volkswagenle ses olarak karşılaştıramayız çünkü global bilinen bir gerçek vw araçlar seat vr skodadan daha iyi yapılmak durumunda zaten fiyat farkıda burada oluşuyor. Konfor noktasında koltukların aşırı rahat olduğunu söyleyebilirim geri kalan herşey için @#ismail abiye katılıyorum.

Geri
Üst Alt