Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ateca Fr & Xpeerince kafam karıştı sizce hangisi?

Otomatik park ve elektrikli isitmali koltukta Ateca daha dolu ama adaptif cruise esas istedigim ozellikti benim. Arac su anda 400 km de 350 sini adaptifle yapmisimdir, ozellikle e5 veya tem gibi yollarda acayip rahatlik sagliyor. Dun kadikoyden kurtkoye gittik, evim tem baglantisina yakin baya, 5 dk normal kullanip tem e ciktiktan sonra kurtkoy sapagina kadar bir daha gaz fren dokunmadim :) kurtkoyun ic trafiginde de adaptif devam.
Aslinda otomatik park olsa fena olmazdi, hanim kullanabiliyor rahat ama park konusunda henuz cok iddiali degil.

Fransadan getirtebilecegimiz bir arac vardi, napa deri haric olabilecek butun donanimlar vardi. Otoyolda Otonom surus, on park kamerasi, otomatik park ve parktan cikis, connected cam, elektrikli isitmali hafizali koltuk ve aynalar vardi aracta ekstradan ama bunlar icin 23.000 lira fark ve minimum 3 hafta bekleme suresi olacakti. Degmeyecegine karar verip biraz daha donanimsiz stoktan arac aldik.

Bu arada arac sedef beyaz, diger renkleri bir tik daha ucuz.
Adaptif cruise control gerçekten çok güzel bir özellik atecada ekstra opsiyon olarak geliyor ama aracı aldıktan sonrada yaptıranlar oluyormuş grupta da okumuştum. Kampanyadan dolayı araçlar çabuk satılıyor bende ateca alacağım gibi şuan ama işte dediğim konuda kararsız kaldım :)

Adaptif cruise control gerçekten çok güzel bir özellik atecada ekstra opsiyon olarak geliyor ama aracı aldıktan sonrada yaptıranlar oluyormuş grupta da okumuştum. Kampanyadan dolayı araçlar çabuk satılıyor bende ateca alacağım gibi şuan ama işte dediğim konuda kararsız kaldım :)
Henüz makyajlı Ateca'da sonradan takılamasa da evet sonradan takılabilen bir donanım. Benim tek emin olamadığım nokta, aracın sürüşünü özellikle de yüksek hızlarda ele alabilen bir sistemi retrofit yapmak ne kadar mantıklı? Fabrika çıkışından bile en ufak hatada tehlikeli olabilecekken, retrofit yapıldığında sorun çıkarır mı çıkarmaz mı kesterimiyor insan. Sonuçta sonradan far sensörü ya da park sensörü eklemek gibi değil. Bir de VAG'ın sistemi galiba sadece radarla çalışıyor ama bazı sistemler radar + kamera ile çalışıyor, bu da çok düzgün bir kalibrasyon yapılması gerektiği anlamına gelir. Büyük ihtimalle kuşkularım yersizdir ama gene de şüphe işte :)

Arkadaşlarlar merhabalar, leon aracımı sattıktan sonra şuan tekrar bir Seat araç alarak aranıza katılacağım inşallah. Ama bir konuda çok kararsız kaldım fikir ve yardımınıza ihtiyacım var.

İki araç arasında kaldım ikisi de sıfır ama biri 2020 model Ocak trafiğe çıkışlı Xpeerince Plus kış paketli diğeri 2021 model Fr plus kış paket ve artı olarak elektrikli bagaja sahip bu araçta henüz gemide geliyor trafiğe çıkışı yapılmamış.

Bu iki araç arasında tam olarak 20 bin TL fiyat oynuyor. Kafam çok karıştı sizce ne yapmalıyım fikirlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

aslına bakarsan 20bin tl için FR paket almaya değer mi bilemem. sadece kasadaki ufak tefek dokunuşlardaki farklılıklar ve spor moduna aldığında FR paketindeki direksiyon ve gaz-pedal tepkimelerindeki değişikler var onun haricinde XPerience donanım pakette alsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum, ama yine de diğer yandan;

2021 yılı SUV markaları arasında çok çekişmeli geçecek bir yıl olacak gibi görünüyor. Özellikle bu yılın 2. yarısında Toyota Yaris-Cross Corolla-Cross geliyor, Hyundai Tucson, Konan yenileniyor, Genesis geliyor, Honda UR-V geliyor, HR-V ve CR-V yenilendi, Kia da xCeed geldi, Nissan X-Trail, Juke yenilendi, Opel Mokka, Crossland yenilendi, Peugeot 5008, 2008 yenilendi. Renault grubunda ise yeni marka Arkana coupe formunda suv gelecek ve tabii ki en son olarak Cupra Formentor geliyor. Teknolojiye ve yeniliklere yetişmemiz gittikçe zorlaşırken birbiri arasında sayısız donanım paketleri sundukları için artık kişinin ihtiyacına göre şekillenecek gibi görünüyor. e tabii biraz da markaların yapmış olduğu kampanyalarda ağır basacaktır.

aslına bakarsan 20bin tl için FR paket almaya değer mi bilemem. sadece kasadaki ufak tefek dokunuşlardaki farklılıklar ve spor moduna aldığında FR paketindeki direksiyon ve gaz-pedal tepkimelerindeki değişikler var onun haricinde XPerience donanım pakette alsanız memnun kalacağınızı düşünüyorum, ama yine de diğer yandan;

2021 yılı SUV markaları arasında çok çekişmeli geçecek bir yıl olacak gibi görünüyor. Özellikle bu yılın 2. yarısında Toyota Yaris-Cross Corolla-Cross geliyor, Hyundai Tucson, Konan yenileniyor, Genesis geliyor, Honda UR-V geliyor, HR-V ve CR-V yenilendi, Kia da xCeed geldi, Nissan X-Trail, Juke yenilendi, Opel Mokka, Crossland yenilendi, Peugeot 5008, 2008 yenilendi. Renault grubunda ise yeni marka Arkana coupe formunda suv gelecek ve tabii ki en son olarak Cupra Formentor geliyor. Teknolojiye ve yeniliklere yetişmemiz gittikçe zorlaşırken birbiri arasında sayısız donanım paketleri sundukları için artık kişinin ihtiyacına göre şekillenecek gibi görünüyor. e tabii biraz da markaların yapmış olduğu kampanyalarda ağır basacaktır.
Çok teşekkürler görüşleriniz için. Bu araçların çoğuna baktım fiyat donanım ve beğendiğim araç ateca oldu, ateca alacağım nasipse ama bu iki araç arasında kaldım dediğim gibi zor bir tercih:)

3008 bende baktım bir kaç ay önce ama fiyatları yüksek geldi atecaya kıyasla. Siz hangi donanımda ne kadara aldınız acaba ?
Ben prime edition tekno gri 320 bine aldım. Deli pazarlık yaptım. Bagaj havuz, kauçuk paspas lar, kromlar, çıtalar, difuzerler, korumalar falan filan derken iyi aldığımı değerlendirdim. Tabi kötünün iyisi.

Geri
Üst Alt