Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadan Çarrpma Sonrası Kaporta İçin Tavsiyeleriniz

Dra7m

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bu sabah 3 haftalık aracıma ne yazık ki fren yapamayan bir arkadaş arkadan vurdu. Sadece plaka altındaki şeritin boyası boydan boya kalktı ve siyah.

Ufak gözüktüğü için kaskoyu devreye sokmayacağım zaten çarpan eleman heyecandan baygınlık geçirdiği için tutanak vs tutamadık.

Fotoğraflardaki siyahlıklar boydan boya ve bunlar boyasız giderilebilir mi?

İstanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz biri var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.Screenshot_20191119-150854_Gallery.jpgScreenshot_20191119-150915_Gallery.jpgScreenshot_20191119-150933_Gallery.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geçmiş olsun. Boyasız dan kastınız rötuş ise evet güzel bir rötuş ile giderilebilir çizikler. Ama pasta cila vb den bahsediyorsanız boya soyulması/ kalkması olduğundan pasta halletmez. Tavsiyem kalkan plastik çapakları ince zımpara ile temizleyip güzel bir rötuş yapın geçin.

Merhaba arkadaşlar,

Bu sabah 3 haftalık aracıma ne yazık ki fren yapamayan bir arkadaş arkadan vurdu. Sadece plaka altındaki şeritin boyası boydan boya kalktı ve siyah.

Ufak gözüktüğü için kaskoyu devreye sokmayacağım zaten çarpan eleman heyecandan baygınlık geçirdiği için tutanak vs tutamadık.

Fotoğraflardaki siyahlıklar boydan boya ve bunlar boyasız giderilebilir mi?

İstanbul anadolu yakasında önerebileceğiniz biri var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.Ekli dosyayı görüntüle 20464Ekli dosyayı görüntüle 20465Ekli dosyayı görüntüle 20466

Geçmiş olsun öncelikle. Boya kodu ile sanayiden yada riske atmadan servisten rötuş boyasi alarak yapabilirsiniz veya belirttiğiniz gibi bir kaporta boya işi yapan ustaya giderek halledebilirsiniz.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tamponda hiç lokal boyayla v.s. uğraşmayın, kaskodan yaptırmak istemezseniz de çok yüksek tutarlı bir işlem değil, tamponu boyatın geçin ama bence nazarlık kalsın, zaman içerisinde zaten ufak tefek başka hasarlar da oluşacaktır, gözünüze batmaya başlayınca topluca tek seferde yaptırırsınız.

tamponda hiç lokal boyayla v.s. uğraşmayın, kaskodan yaptırmak istemezseniz de çok yüksek tutarlı bir işlem değil, tamponu boyatın geçin ama bence nazarlık kalsın, zaman içerisinde zaten ufak tefek başka hasarlar da oluşacaktır, gözünüze batmaya başlayınca topluca tek seferde yaptırırsınız.
Tavsiyeniz için teşekkürler.
Belirttiğiniz gibi zamanla taş atma vs daha bir sürü hasar olacak.

Bu nedenle nazarlık kalmasına karar verdim çok sağ olun.

Geçmiş olsun öncelikle

Önce pasta ile temizlemeyi deneyin çıkmazsa rötuş boyası yapmanızı tavsiye ederim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gecmis olsun hocam Allah daima beterinden saklasin. Bende arkadaslara katiliyorum zamanla illa bu ve benzeri kusurlar olacak hic elletmeyin bence. Boyasi kalkan yer plastik sonucta curumez kokmaz. Yalniz ilk resimdeki siyahliklar karsi aracin boyasi galiba. O pasta ile gecer ikinci ucuncu resimdekiler de baya biseye benzer.. yani o kisma kucuk bir pasta cila yaparsan baya biseye benzer hocam tekrardan gecmis olsun..

Gecmis olsun hocam Allah daima beterinden saklasin. Bende arkadaslara katiliyorum zamanla illa bu ve benzeri kusurlar olacak hic elletmeyin bence. Boyasi kalkan yer plastik sonucta curumez kokmaz. Yalniz ilk resimdeki siyahliklar karsi aracin boyasi galiba. O pasta ile gecer ikinci ucuncu resimdekiler de baya biseye benzer.. yani o kisma kucuk bir pasta cila yaparsan baya biseye benzer hocam tekrardan gecmis olsun..
Teşekkürler çok sağ olun.
Karşı araç beyazdı bu nedenle siyah kısımları anlayamadım ben de belki plakasından geçmiş olabilir.
Şimdilik işlem yaptırmıyorum.

Geri
Üst Alt