Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arkadaşlar Tavan Lambası ve Cruze Kontrol Çalışmıyor Yardım Lütfen

ceycey11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar dün ne yaptıysam cruze kontrolun devreye girmediğini gördüm çok fazla kullanmıyordum kar ve buzdan dolayı dün denedim fakat aktif hale getiremedim çok fazla takmadım belki bi şekilde kapatmışımdır diyerekten lakin az önce dışarı çıkarken farkettim kapı açıldığında tavan lambasıda çalışmıyor. bunun dışında herşey normal göstergeler normal tüm sinyaller geri ışığı park lambaları kısa ve uzunlar çalışıyor bagaj lambası çalışıyor. aynalar kapılar çalışıyor sizce sorun ne olabilir şu an kütahyadayım ve maalesef servis yok görünüyor en yakın eskişehir. kitapçıktada bu sorunlarda kontrol edilmesi gereken neler vardır yazmıyor.

konu ile ilgisi olan ya da yardımcı olabilecek kimse varsa çok sevinirim

Leonlarla aynımı bilmiyorum ama hız sabitleyiciden bahsediyosun açık kapalı durumu vardır kapalı konumda olmasın cruze kontrol... tavan lambasıda yanmıyor'sa ilk aklıma gelen sigorta veya ampul yanmış olabilir...

açık konumunda kapatım açtım res tuşuna basılı tuttum ama nafile bir türlü devreye girmedi sigorta vs arızası olabilir diye aklıma geldi ama hiçbir arıza ikonu yok kafamı karıştıranda bu küçük şehirde yaşamanın dezavantajları işin yoksa bir ampul için 200 km yol yap yarın birde danışma hattını arıyacağım ama onlarında servise yönlendirmekten başka bişey yapacağını sanmıyorum daha ilk ayında bunları yaparsa işimiz var demek

açık konumunda kapatım açtım res tuşuna basılı tuttum ama nafile bir türlü devreye girmedi sigorta vs arızası olabilir diye aklıma geldi ama hiçbir arıza ikonu yok kafamı karıştıranda bu küçük şehirde yaşamanın dezavantajları işin yoksa bir ampul için 200 km yol yap yarın birde danışma hattını arıyacağım ama onlarında servise yönlendirmekten başka bişey yapacağını sanmıyorum daha ilk ayında bunları yaparsa işimiz var demek

Bence bir süre bekle ndn dersen benim araçtada sabitleyici çalışmıyordu sadece yazılımı güncellendi aracın ve düzeldi... Muhtemelen sendede yazılımsal bi sıkıntı vardır... Çok hayati bi konu olmadğı için bence o kdar yol gitmen gereksiz olur yolun düştüğünde uğrarsın... İç lambayıda bi elektrikçide söktür ampule baksın yada idare et...

o da doğru hayati bir sıkıntı değil ikiside ama servis tamirci uğraştırmasın diye sıfır aldık şaka gibi oldu bugün gitseydim aracın trafiğe çıkışı 05.01.2011 servise gidişi 05.02.2011 olacaktı :mad:

o da doğru hayati bir sıkıntı değil ikiside ama servis tamirci uğraştırmasın diye sıfır aldık şaka gibi oldu bugün gitseydim aracın trafiğe çıkışı 05.01.2011 servise gidişi 05.02.2011 olacaktı :mad:

Tabiki can sıkıcı bi durum ama sonuçta bunlar elektroniği çok fazla olan araçlar bu yüzden böyle küçük garip arızalar normal... Bazende saçmalarlar belkide yarın düzelir... Hiç şaşırmam :)

lamba ampul arızası olabilir. iç aydınlatmayla ilgili bir durumda ikaz ikonu çıkmaz sanırım. arızalar bağlantılı görünüyor. muhtemel yazılımla alakalı. umarım basit bir yazılım hatasıdır. kolay gele..:)

her şeyi doğru yaptığınızı varsayarak fikir almak için bi servisi arayıp bilgi alabilirsiniz..

Tabiki can sıkıcı bi durum ama sonuçta bunlar elektroniği çok fazla olan araçlar bu yüzden böyle küçük garip arızalar normal... Bazende saçmalarlar belkide yarın düzelir... Hiç şaşırmam :)

bugün hız sabitletyici çalıştı ampülede satın aldığım arkadaş gelip baktı ampul patlamış başka bir sorunda yok gibi görünüyor. arkadaşım sigorta atmış olabilir dedi sattıkları bir başka seat ibizada da aynı sorun olmuş ibizaların sigortaları nerededir abaca :rolleyes:

ben hemen söyliyeyim size;
aracın sol kapısının hemen sağ yanında far açmanın altında paspasa bakacak şekilde bir elin girebileceği boyutta bir delik var. Orayı kendinize çekince açılıyor daha doğrusu çıkıyor kare şeklinde bir plastik hatta çıkartma zımbırtısı bile mevcut

Geri
Üst Alt