Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka Fren Kaliperleri değişimi sonrası

Teachpol

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arka sol ve sağ fren kaliperlerim eskidiği için değiştim. El fren teli yukarda kalıyordu. Telleri de değiştim. Hidrolik sıvısını makinede yeniledim ve iyice hava almadığını usta ile kontrol ettim lakin şöyle bir sıkıntı oluştu. Önceden frene dokununca tutardı ama şimdi fren pedalı yumuşadı fren ortada tutuyor. Ne dipte ne de sonda. Frenlemem iyi lakin biraz daha aşağıda tutması beni sinirlendirdi. Önceden hafif dokunurdum şimdi hafif dokunmada frenleme olmuyor biraz daha basmam gerekiyor. Araştırmalarım sonucu westinghouse diyorlar ama kontrol ettim çalışıyor. Usta kaliperler yeni ve eski balata ve diske göre şekil alacak. Biraz kullan düzelir dedi.hidrolikte kaçırma yok. Sıvı seviyesi ve hava durumu 3 kwz kontrol edildi. Ustanın dediği doğru mu yoksa ne olabilir. Teşekkür ederim.

Daha önce ford focus aracımda fren ile ilgili yaşadığım problemde westinghouse arızası diyen bir ustaya denk gelmiştim ancak sorun orada çıkmadı. Aldığım westinghouse ise elimde kaldı. Başka bir ustam ise "ciddi kaza yapmadığın sürece westinghouse" bozulmaz demişti. Fren merkezlerinizi de değerlendirmeye almanızı tavsiye ederim. Ancak ilk olarak fren hortumlarınızdan başlamanız daha ekonomik olacaktır.

Geri
Üst Alt