Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracın enerji ihtiyacı yüksek

yine tekrar edebilir mi diyorsunuz. ben ara ara kontrol etmeye devam edeyim o vakit. neyden olabilir ki bu acaba. enteresan

yine tekrar edebilir mi diyorsunuz. ben ara ara kontrol etmeye devam edeyim o vakit. neyden olabilir ki bu acaba. enteresan
Benim akü de değişti şarj ünitesi de ama yine kafasına göre 1 2 gün enerji ihtiyacı yüksek dediği oluyor ya da 3 saat çalışmıyo sonra devreye giriyor falan. Servis de anlam veremedi hala çözmeye çalışıyorlar ama tabi ileride satmak için de bu açtırdığım servis kayıtları bela olacak başıma bu da cabası

Araç yatıyorsa akü de haliyle zamanla boşalıyor, hemen de şarj etmiyor, yani haftada 1-2 kere kullanıyorsanız ve çok uzun bir yol yapmıyorsanız, tek yönde 5-6 km gibi bir kullanımınız varsa yakında tekrar aynı uyarıyı vermeye başlayacaktır. Bunu yapması da oldukça normal. Daha önce dediğim gibi benim aracım da sürekli olarak uyarıyı veriyor, sonra kırk yılın başı bir günde 50-60 km yol yaparsam ve bu yol dur/kalk değil de otoyol temposunda olursa akü de kendine geliyor.

Uyarıyı vermeye başladığında aslında paniklenecek bir durum yok araç sadece biraz kullanılmak istiyor. Ben şu anda pandemi şartlarından dolayı çok dışarı çıkmadığımdan, çıktığımda da genelde çok bir yol yapmadığımdan sürekli uyarı halinde. Eşimde Peugeot 208 var, o da aynı durumda, ayda 2-3 kere kullanılıyor, sadece biraz yol yapınca start stop devreye alıyor, onun dışında sürekli devre dışı bırakıyor kendiliğinden.

Eğer dediğim gibi nispeten uzun süre sürekli olarak dur kalka girmeden kullanıldıktan sonra hala hata vermeye devam ediyorsa bu bir sorun olduğu anlamına gelebilir, sorun vardır demiyorum, gene de yeterince şarj olmamış olması da olası sonuçta.

Akü değişiminden sonra 2 yıl geçti sadece zemheri soğuklarda geç giriyor yani ocak şubat gibi mart geldimi dert kalmıyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt